تدوین لایحه اعمال محدودیت سفر بستگان مقامات عالی روسیه در مجلس دوما

حزب تندروی ملی‌گرای دموکرات آزاد تدوین لایحه‌ای را آغاز کرده است که بر اساس آن سفر بستگان مقامات عالی‌رتبه روس به «کشورهای غیردوست» به طور موقت ممنوع می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از بحران ناشی از شورش گروه نظامی «واگنر» در روسیه در هفته گذشته و سوء‌ظن نسبت به همدستی تعدادی از افسران روس با این گروه، جمعی از اعضای دوما خواهان اعمال محدودیت‌ مسافرتی بستگان برخی از مقامات و افسران ارشد روسی شدند.

به گزارش خبرگزاری روسیه، حزب تندروی ملی‌گرای «دموکرات آزاد»، یکشنبه 11 تیر، تدوین لایحه‌ای را آغاز کرد که بر اساس آن سفر بستگان مقامات عالی‌رتبه روس به «کشورهای غیردوست» به طور موقت ممنوع می‌شود.

افسران بلندپایه

سرگئی کارگینوف، معاون مجلس نمایندگان روسیه «دوما»، توضیح داد که این محدودیت‌ها ممکن است افسران سازمان‌های مجری قانون، قضات، مدیران ارشد شرکت‌های دولتی، اعضای هیئت مدیره بانک مرکزی و دیگران را شامل شود.

کارگینوف گفت: «در حالی که روسیه در تقابل با گروهی از کشورهای غربی به رهبری ایالات متحده به عنوان مسبب بروز درگیری در اوکراین هستند، این گونه سفرها (سفر اعضای خانواده برخی مقامات ارشد) نه تنها غیرقابل پذیرش، بلکه خطرناک نیز هستند.»

مسکو، همه کشورهایی که روسیه را به‌دلیل تهاجم نظامی به اوکراین، تحت تحریم قرار داده‌، کشورهای «غیر دوست» قلمداد می‌کند.

رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا» پیشتر گفت که این سازمان، به روش‌های مختلف، به‌دنبال بهره‌برداری از وضعیت سردرگمی ناشی از شورش «واگنر» جهت جذب شهروندان و مقامات روسی ناراضی و استخدام آنها به عنوان جاسوس است.

حزب دموکرات آزاد، به‌رغم نامش، از زمان تاسیس در سال 1991، رویکرد ملی‌گرای افراطی را در پیش گرفته و خواستار اشغال مجدد کشورهای وابسته به اتحاد جماهیر شوروی سابق توسط روسیه است.

هنوز مشخص نیست که این حزب چه زمانی پیش‌نویس قانون مزبور را برای بررسی به مجلس نمایندگان ارائه خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید