اوکراین: سامانه‌ دفاع هوایی حمله روسیه به کی‌یف را خنثی کرد

خبرگزاری روسی «تاس» تاکید کرده بود که نیروهای هوایی روسیه حمله 300 سرباز اوکراینی را با پشتیبانی 6 تانک و 10 خودروی زرهی در دونتسک دفع کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کانال تلگرامی نیروی هوایی اوکراین اعلام کرد که سامانه‌های دفاع هوایی این کشور در سحرگاه یکشنبه 11 تیر، حمله هوایی جنگنده‌های روسیه به شهر کی‌یف را خنثی کرده‌اند.

خبرگزاری «رویترز» نیز به نقل از ساکنان کی‌یف نوشت که بامداد شنبه صدای انفجارهایی شبیه به صدای برخورد سامانه پدافند هوایی به اهدافی در این شهر شنیده شد. مقامات اوکراین تاکنون میزان خسارات احتمالی برجای مانده از این حمله روسیه را اعلام نکرده‌اند.

آژیر خطر در کی‌یف و تعدادی از مناطق واقع در مرکز و شرق اوکراین پس از ساعت دو بامداد به وقت محلی (2300 GMT) برای هشدار در مورد حملات هوایی به صدا درآمد.

پیشتر رهبر گروه نیروهای جنوبی روسیه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری روسی «تاس» تاکید کرده بود که نیروهای هوایی روسیه حمله 300 سرباز اوکراینی را با پشتیبانی 6 تانک و 10 خودروی زرهی در دونتسک دفع کردند.

روز شنبه، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌ جمهوری اوکراین، «برخی» شرکای غربی را متهم به توقف پروژه‌های آموزش خلبانان اوکراینی برای پرواز با هواپیماهای جنگی پیشرفته کرد.

زلنسکی در کنار پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا با اشاره به کشورهای غربی به خبرنگاران گفت که «آیا آنها برنامه‌ای برای زمان ارسال جنگنده‌های F-16 به اوکراین دارند؟ من نمی‌دانم.»

او افزود: «تاکنون هیچ جدول زمانی برای ماموریت‌های آموزشی سربازان اوکراینی وجود ندارد. فکر می‌کنم برخی از شرکا در حال تعلل هستند. چرا این کار را می کنند؟ من نمی دانم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید