نیویورک‌تایمز تصاویر ماهواره‌ای تجهیز پایگاهی برای واگنر در بلاروس را منتشر کرد

تصاویر منتشرشده کار ساخت‌وساز و تجهیز در یک پایگاه نظامی متروکه را نشان می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تصاویر ماهواره‌ای جدیدی که روزنامه «نیویورک تایمز» آنها را منتشر کرد، نشان می‌دهد در پنج روز گذشته صدها چادر بزرگ در یک پایگاه نظامی متروکه در بلاروس برپا شده است.این روزنامه برای اولین بار روز چهارشنبه گذشته از وجود ساخت‌وساز در یک پایگاه تخلیه‌شده در بلاروس خبر داد.

طبق نوشته این روزنامه، تصاویر نشان می‌دهند که یک کمپ بزرگ از چادرهای نظامی در این پایگاه احداث شده است.

به گفته منابع روزنامه نیویورک تایمز، این پایگاه می‌تواند محل زندگی جنگجویان واگنر باشد که پس از شورش نافرجام به بلاروس منتقل شدند.

طبق این تصاویر، امکانات استقرار یافته در این پایگاه برای رفع نیاز هزاران جنگجو بوده با این حال به‌دلیل تحرکات کم در پایگاه مذکور، به نظر می‌رسد هنوز نیروهای واگنر در آنجا مستقر نشده‌اند.

تصاویر ماهواره‌ای بیش از 250 چادر در ردیف‌های منظم را نشان می‌دهد. بنا به این تصاویر، این پایگاه به اندازه‌ای بزرگ است که می‌تواند چندین هزار نفر را در خود جای دهد.

چادرهای دیگری نیز در نزدیکی این پایگاه برپا شده که ممکن است بخشی از امکانات و تجهیزات پشتیبانی باشند. تصاویر همچنین تدابیر امنیتی بیشتری در دروازه ورودی این پایگاه را نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش، ساخت‌وساز و تجهیز این پایگاه چند روز پس از شورش واگنر علیه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه آغاز شد.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، مشخصات این پایگاه با مکانی که الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس برای اسکان نیروهای واگنر پیشنهاد داده بود، مطابقت دارد.

این پایگاه در حدود 80 مایلی جنوب شرقی مینسک، پایتخت بلاروس قرار دارد.

تصاویر ماهواره‌ای که پنج‌شنبه توسط «آمبرا اسپیس» گرفته شد، اولین نمای واضح این پایگاه را نشان می‌دهد.

به‌رغم آماده‌سازی‌های گسترده به‌ویژه جمع‌آوری شن و ماسه از ضلع غربی این پایگاه، هنوز شواهدی مبنی بر انتقال یا اسکان نیروهای واگنر و یا استقرار تجهیزات نظامی متعلق به این گروه در پایگاه مذکور منتشر نشده است.

ژنرال پاتریک رایدر، سخنگوی پنتاگون هم پنج‌شنبه گفت که اطلاعات جدیدی درباره انتقال احتمالی نیروهای واگنر به بلاروس ندارد.

او درباره گزارش نیویورک تایمز اظهار داشت: «این موضوعی است که ما به دقت آن را زیرنظر گرفته و پیگیری خواهیم کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size