تایمز: پارتیزان‌های روسی طرفدار اوکراین برای مقابله با مسکو سرباز استخدام می‌کنند

به گفته فرمانده لژیون روسیه آزاد، هر روز شمار بیشتری از روس‌ها متوجه می‌شوند که امکان جنگیدن با رژیم ولادیمیر پوتین و پیروزی وجود دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرمانده پارتیزان‌های روسی طرفدار اوکراین که هفته پیش در خاک روسیه به ارتش این کشور حمله کردند، به روزنامه بریتانیایی «تایمز» گفته است که گردان آنها هزاران متقاضی پیوستن دارد، و هنگامی که تمام این افراد جذب شدند، پارتیزان‌ها قصد دارند به مسکو حمله کرده و حکومت کرملین را سرنگون کنند.

فرمانده «لژیون روسیه آزاد» که خود را با نام «سزار» معرفی می‌کند، به تایمز گفت که واحد آنها «توانایی‌های چشمگیر» دارد، که شامل خمپاره‌انداز، خودروهای زرهی، مانپدهای استینگر، سیستم‌های ضدتانک قابل حمل، و یک واحد شناسایی پهپادی است.

به گفته سزار، واحد تحت فرمان او در حال حاضر به اندازه یک گردان است، که معمولاً از 500 تا 1000 سرباز تشکیل می‌شود. اما سزار برنامه‌هایی برای گسترش اندازه نیروها دارد، زیرا به گفته وی هر روز شمار بیشتری از روس‌ها متوجه می‌شوند که امکان جنگیدن با رژیم ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و پیروزی وجود دارد.

او گفت: «ما به انجام عملیات ایذایی ادامه خواهیم داد تا بتوانیم بخشی از خاک روسیه را تحت کنترل خود درآوریم تا فرزندان روسیه، وطن‌پرستان واقعی، بتوانند به ما بپیوندند. وقتی که این اتفاق بیفتد، ما به سرعت تعداد نیروهای خود را افزایش خواهیم داد و با حمله به کرملین کار را به آخر خواهیم رساند.»

به گفته سزار، لژیون روسیه آزاد یک «گروه جنایتکار» یا شرکت نظامی خصوصی مثل «واگنر» نیست، بلکه تحت سلسله مراتب نیروهای مسلح اوکراین می‌جنگد، و هدف آن دفاع از اوکراین و اشغال‌زدایی اراضی تحت کنترل ارتش روسیه است.

به گفته تایمز، حمله هفته پیش پارتیزان‌های روسی اولین نمونه درگیری جدی در خاک روسیه از زمان آغاز جنگ اوکراین و اولین تهاجم مسلحانه به روسیه از زمان درگیری‌های مرزی میان چین و شوروی سابق در سال 1969 بود، و مقامات روسیه را مجبور کرد تا صدها نفر را از مناطق تحت تهاجم تخلیه کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید