بازداشت 7 نفر در آلمان به ظن کمک مالی به «داعش»

به گزارش «رویترز»، این افراد با شبکه مالی در ارتباط بودند که دست‌کم 65000 یورو (71552 دلار) را برای حمایت از اعضای زندانی «داعش» در سوریه و فرار آنها از اردوگاه‌های بازداشت، تامین کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آلمان هفت نفر را به ظن حمایت از گروه «داعش» و کمک به تامین مالی اعضای زندانی این گروه در اردوگاه‌های الهول و روج در شمال سوریه، بازداشت کرد.

دادستان‌های آلمانی چهارشنبه 10 خرداد فاش کردند که مسئولان ذی‌ربط، 19 یورش امنیتی را همزمان در بادن-وورتمبرگ، برمن، هامبورگ، هسن، نوردراین-وستفالن و راینلاند-فالتز، علاوه بر یورش به یک ملک خصوصی در هلند انجام دادند.

مقامات مشکوک هستند که بازداشت‌شدگان، به یک شبکه بین‌المللی مرتبط باشند که از طریق پلتفرم‌هایی از جمله «تلگرام»، خواستار کمک‌های مالی به «داعش» در سوریه شده و در مرحله بعدی این کمک‌ها را به این گروه یا واسطه‌های وابسته به آن انتقال داده‌اند.

65 هزار یورو

به گزارش «رویترز»، دادستان‌ها با تاکید بر این که دست‌کم 65000 یورو (71552 دلار) از این طریق منتقل شده است، افزودند که این پول برای حمایت از اعضای زندانی «داعش» در سوریه استفاده شده و در برخی موارد، فرار آنها از اردوگاه‌های بازداشت را تسهیل کرده است.

به گزارش وب سایت آلمانی «برلینر سونتاگزبلات» در همین راستا، بازرسان تاکید کردند که این بودجه به تقویت «داعش» به ویژه بهبود روند کمک به اعضای زندانی آن در اردوگاه های الهول و روج در شمال سوریه، کمک کرده است.

قرار است این هفت مظنون، چهارشنبه و پنجشنبه (فردا) برابر قاضی تحقیق حضور یابند تا در مورد بازداشت موقت قبل از محاکمه یا آزادی آنها تصمیم‌گیری کند.

اردوگاه الهول واقع در مرز سوریه و عراق قرار بود قبل از محاکمه، بازداشتگاه موقت اعضای «داعش» باشد. با این حال، حدود 56000 نفر هنوز در آنجا نگهداری می‌شوند که اکثر آنها سوری و عراقی هستند. بقیه نیز، اتباع کشورهای خارجی از جمله کودکان و بستگان عوامل این گروه تروریستی هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید