آمریکا تجهیزات دفاعی به ارزش 300 میلیون دلار به اوکراین ارسال می‌کند

بسته کمک‌‌های نظامی جدید آمریکا به کییف همچنین شامل موشک‌‌های ضدهوایی دوش‌پرتاب استینگر و سامانه‌های دفاعی اونجر می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کاخ سفید، چهارشنبه، 10 خرداد، جدیدترین بسته‌ پشتیبانی تسلیحاتی از اوکراین را اعلام کرد که شامل سیستم‌های دفاع هوایی، مهمات و سایر تجهیزات دفاعی به ارزش 300 میلیون دلار است.

ایالات متحده همچنین ارسال جت‌های جنگنده F-16 ساخت آمریکا به اوکراین را به تضمین‌هایی مبنی بر عدم استفاده از آنها در حمله به خاک روسیه منوط دانست.

به گزارش «رویترز»، پنتاگون اعلام کرد که بسته کمک‌های دفاعی اعلام شده، سی و نهمین سری از کاهش تجهیزات از موجودی‌های وزارت دفاع آمریکا است. به گفته پنتاگون، این بسته شامل سامانه‌‌های دفاع هوایی پاتریوت، موشک‌‌های ضدهوایی دوش‌پرتاب استینگر، سامانه‌های اونجر، مهمات تانک و فهرستی از دیگر تجهیزات نظامی است.

در مجموع، ایالات متحده از آغاز دوره بایدن، بیش از 38.3 میلیارد دلار کمک امنیتی به اوکراین ارسال کرده است که بیش از 37.6 میلیارد دلار از زمان تهاجم روسیه به اوکراین در فوریه 2022 بوده است.

همزمان، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا، جان کربی، تاکید کرد که کشورش مایل به ترغیب اوکراین به انجام حملات در داخل خاک روسیه نیست و نقشی در سازماندهی حملات اوکراینی‌ها در مقابل تهاجم نیروهای روسیه ندارد.

کربی همچنین ضمن اشاره به ابراز نگرانی‌های ایالات متحده در مورد حملات در خاک روسیه، در عین حال بر تعهد واشینگتن جهت کمک به اوکراین برای دفاع از خود تاکید کرد.

این مقام آمریکایی تاکید کرد که کمک‌های امنیتی ایالات متحده به اوکراین در تابستان نیز ادامه خواهد یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید