وزیر دفاع اوکراین: موفقیت نظامی در حمله قریب‌الوقوع علیه روس‌ها امکان‌پذیر است

رزنیکوف گفت اوکراین به بیش از 100 جنگنده «اف-16» برای آزادسازی اراضی اشغالی خود نیاز دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از تاکید ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در مورد تعیین زمان حمله به نیروهای روسیه، الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین، از امکان موفقیت ضدحمله آتی علیه ارتش روسیه خبر داد.

رزنیکوف گفت: «در سایه این حمله قریب الوقوع علیه روس‌ها، از فرصتی جدی برای دستیابی به موفقیت در تابستان برخورداریم.»

او سه‌شنبه 9 خرداد در گفت‌وگو با روزنامه «وست فرانس»، با تاکید بر این که نیروهای کشورش «در صدد درهم شکستن عزم روس‌ها برای کسب پیروزی در این جنگ هستند»، افزود: «هدف این حمله، بازگشت به مرزهای 1991 شناخته‌شده بین‌المللی اوکراین، از جمله بازپس‌گیری شبه‌جزیره کریمه است.»

رزنیکوف همچنین پیش‌بینی کرد که این ضدحمله گسترده، «به عقب‌نشینی جدید روس‌ها از خاک اوکراین می‌انجامد.»

به گفته او ارتش روسیه، روند بسیج جدید نیرو را انجام داد، اما بسیاری از این نیروها، «سربازان فاقد تجربه نظامی هستند که با نحوه استفاده درست از سلاح نیز آشنایی ندارند.»

60 هزار کشته

رزنیکوف با این بیان که گروه واگنر، زندانیان و جنایتکاران را به کار گرفته است، خاطرنشان کرد که بیش از 60 هزار نفر در جریان 8 ماه جنگ و محاصره شهر باخموت، کشته یا زخمی شده‌اند»، بدون این که مشخص کند آیا این آمار، نظامیان را نیز شامل می‌شود.

وزیر دفاع اوکراین با اشاره به چراغ سبز آمریکا برای تحویل جنگنده‌های «اف-16» به کشورش تا پایان سال جاری، تاکید کرد که خلبانان اوکراینی، آموزش چند ماهه هدایت این جنگنده و سیستم‌های راداری پیچیده آن را طی خواهند کرد.

نیاز به 100 فروند «اف-16»

رزنیکوف همچنین خاطرنشان کرد، کشورش به بیش از 100 جنگنده «اف-16» برای آزادسازی اراضی اشغالی خود نیاز دارد.

این در حالی است که مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا پیشتر تاکید کرد این جنگنده‌ها سلاحی سحرآمیز برای آزادسازی خاک اوکراین نیستند.

اوکراین پیش از این اعلام کرده بود، ضدحمله برای آزادسازی تمامی خاک این کشور از اشغال نیروهای روسیه، در بهار آغاز خواهد شد، اما متعاقبا اعلام داشت که با توجه به خسارات سنگین انسانی احتمالی، تغییر زمان اجرای این ضدحمله، محتمل است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید