لیندسی گراهام: حکم بازداشت کرملین را مانند نشان افتخار به سینه می‌زنم

گراهام سال گذشته به خاطر حمله روسیه به اوکراین خواستار قتل پوتین به سبک «جولیوس سزار» شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آنکه وزارت کشور روسیه در واکنش به اظهارات لیندسی گراهام حکم بازداشت وی را صادر کرد، این سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی ایالت کارولینای جنوبی گفت حکم بازداشت کرملین را مثل «نشان افتخار» به سینه می‌زند.

به گزارش «پولیتیکو»، تصمیم وزارت کشور روسیه برای صدور حکم بازداشت گراهام در روز دوشنبه، پس از اظهار نظر سناتور آمریکایی درباره جنگ اوکراین در دیدار با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری این کشور اتفاق افتاد.

گراهام طی این دیدار کمک‌های نظامی ایالات متحده به اوکراین را «بهترین پولی که تا به حال خرج کرده‌ایم» توصیف کرده و گفته بود «روس‌ها در حال کشته شدن هستند».

گراهام روز دوشنبه گفت: «برای دوستانم در روسیه که می‌خواهند مرا به خاطر جنایتکار جنگی نامیدن رژیم پوتین دستگیر و محاکمه کنند یک پیشنهاد دارم: من خودم را تسلیم دادگاه کیفری بین‌المللی خواهم کرد اگر شما هم حاضر باشید همین کار را بکنید. بیایید آنجا و موضع‌تان را بیان کنید. شما را در لاهه می‌بینم!»

لاهه شهری در هلند است که دادگاه کیفری بین‌المللی محاکمات خود را در آن برگزار می‌کند. این دادگاه بین‌المللی در ماه مارس حکم بازداشت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه را به خاطر انتقال جبری کودکان اوکراینی به روسیه صادر کرد.

به گفته پولیتیکو، حرف‌های گراهام درباره پوتین گاهی فراتر از انتقاد صرف می‌رود. به عنوان مثال، در مارس 2022، گراهام به خاطر حمله روسیه به اوکراین خواستار قتل پوتین به سبک «جولیوس سزار» شده بود. کاخ سفید بعداً اظهارات وی را انکار کرد و گفت که این موضع دولت ایالات متحده نیست.

سناتور کارولینای جنوبی روز دوشنبه در واکنش به صدور حکم بازداشت خود توسط روسیه گفت: «اینکه می‌بینم تعهد من به اوکراین خشم رژیم پوتین را برانگیخته است، برایم بسیار خوشحال‌کننده است. در کنار اوکراین و برای آزادی اوکراین ایستادگی خواهم کرد تا تمام سربازان روسی از خاک آن اخراج شوند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید