سناتور آمریکایی: پولی که خرج جنگ اوکراین می‌کنیم بهترین هزینه است

لیندزی گراهام: «حقیقت این است که تنها چیزی که برای رهبران روسیه هیچ ارزشی ندارد، جان سربازان روسی است.»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لیندزی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه کارولینای جنوبی، در دیدار با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، روحیه مقاومت اوکراینی‌ها در برابر تهاجم روسیه را ستود و گفت پولی که ایالات متحده تاکنون خرج جنگ اوکراین کرده «بهترین هزینه» بوده است.

به گزارش «رویترز»، گراهام اعلام کرد در روز 457 از جنگی که روسیه گمان کرده بود سه‌روزه تمامش می‌کند، از اوکراین دیدار کرده است، و افزود مقاومت جانانه اوکراینی‌ها او را به یاد «روزگار خوش خودمان در آمریکا» می‌اندازد.

گراهام گفت: «یک زمانی ما هم در آمریکا همینطوری بودیم. تا آخرین نفر می‌جنگیدیم؛ یا آزاد می‌شدیم یا می‌مردیم». زلنسکی در پاسخ گفت: «الان شما آزادید. ما هم آزاد خواهیم شد.» گراهام افزود: «و روس‌ها در حال مردن هستند.» که زلنسکی جواب داد: «بله، ولی آنها به خاک ما تجاوز کردند. ما داخل خاک آنها نمی‌جنگیم.»

به گفته رویترز، مقامات ارشد روسیه تمجید گراهام از مقاومت اوکراینی‌ها و مزایای کمک‌های ایالات متحده به اوکراین را مستقیما به اظهارات وی درباره کشته شدن روس‌ها در جنگ ربط دادند و بابت آن به شدت از وی انتقاد کردند.

دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه، گراهام را «مردک احمق» خواند و گفت: «مردک احمق لیندزی گراهام می‌گوید بهترین هزینه‌ای که آمریکا کرده برای قتل روس‌ها بوده است. خیلی حرف زشتی زد.»

گراهام ضمن رد انتقادات روس‌ها پاسخ داد: «آقای مدودف، اگر می‌خواهید سربازان روس در اوکراین کشته نشوند، عقب‌نشینی کنید. تهاجم را متوقف کنید. جنایات جنگی را متوقف کنید. حقیقت این است که تنها چیزی که برای شما و پوتین هیچ ارزشی ندارد، جان سربازان روسی است.»

میخائیلو پودولیاک، مشاور رئیس‌جمهوری اوکراین، با اشاره به گفته‌های سناتور آمریکایی روز یکشنبه در اظهاراتی در توئیتر نوشت که بهترین سرمایه‌گذاری که ایالات متحده و غرب می‌توانند انجام دهند، سرمایه‌گذاری روی «پیروزی کامل و بدون قید و شرط اوکراین» است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید