روسیه لیندسی گراهام را در فهرست افراد تحت پیگرد قرار داد

گراهام: صرفا از روحیه مقاومت اوکراینی‌ها در مواجهه با «تهاجم روسیه» با کمک واشینگتن، تمجید کردم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری روسی «تاس»، دوشنبه 8 خرداد از قراردادن نام لیندسی گراهام، سناتور آمریکایی در فهرست افراد تحت پیگرد وزارت کشور روسیه، خبر داد.

گراهام یکشنبه، انتقاد روسیه از حمایتش از اوکراین را محکوم کرد و گفت که او صرفاً روحیه مقاومت اوکراینی‌ها را در مواجهه با «تهاجم روسیه» با کمک واشینگتن، ستوده است.

به گزارش رسانه‌های روسی، الکساندر باستریکین، رئیس کمیته تحقیقات روسیه، دستور داد تا پرونده جنایی در رابطه با اظهارات ضد روسی گراهام در کی‌یف، تشکیل شود.

این کمیته در کانال تلگرامی خود آورد: «الکساندر باستریکین، رئیس کمیته تحقیقات روسیه، به اداره اصلی تحقیقات دستور داد تا پرونده جنایی را در رابطه با اظهارات سناتور آمریکایی (لیندسی گراهام) درباره قتل روس‌ها تشکیل دهد و بازرسان کمیته اصلی تحقیق، ارزیابی قانونی مناسبی در این خصوص ارائه خواهند کرد.»

به گزارش رسانه‌های روسی، گراهام در جریان دیدار با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری روسیه، کشته‌شدن روس‌ها را «بهترین» پولی دانست که ایالات متحده تاکنون به عنوان بخشی از کمک به اوکراین هزینه کرده است.

رسانه‌های روسیه افزودند که گراهام در جریان دیدار با زلنسکی گفته است: «روس‌ها در حال مردن هستند و ما هیچگاه پولی با این بازدهی را هزینه نکرده‌ایم. این موفق‌ترین هزینه‌کرد پولی از سوی واشینگتن به عنوان بخشی از کمک به کی‌یف است.»

این تصمیم در پی نشر کلیپ نشست اخیر زلنسکی و گراهام در شبکه‌های اجتماعی در جمعه اتخاذ شد که زلنسکی از آمریکا به خاطر کمک به کشورش در دفاع از آزادی، قدردانی کرد.

با این حال، جمله «درحال مردن هستند» در این کلیپ به وضوح قابل شنیدن نبود و برخی از ناظران حدس زدند که چه‌بسا گراهام گفته باشد «آنها شکست خوردند»، زیرا فاصله‌ای میان این دو جمله ناشی از قطع کلیپ ویدئو در این فراز، وجود دارد.

این اظهارات، نارضایتی شدید روسیه را به دنبال داشت به طوری که رهبران روسیه پیش از آغاز روند قضایی، سخنان گراهام را بسیار توهین‌آمیز توصیف کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم