ابراز نگرانی توکیو نسبت به برنامه کره شمالی برای پرتاب ماهواره

مسئولان ژاپنی بر این باورند که کره شمالی تحت پوشش پرتاب ماهواره در صدد آزمایش موشک بالستیک است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به گفته سخنگوی گارد ساحلی ژاپن، این کشور دوشنبه 8 خرداد، پیامی از کره شمالی مبنی بر قصد پیونگ‌ یانگ برای پرتاب یک «ماهواره» در هفته‌های آینده، دریافت کرده است.

بر اساس توئیتی از دفتر فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن که در آن آمده «موشک بالستیکی که (پیونگ یانگ) آن را ماهواره توصیف می‌کند»، مسئولان ژاپنی بر این باورند که موضوع فی الواقع، آزمایش موشک بالستیک است.

به گزارش «فرانس‌پرس»، سخنگوی گارد ساحلی ژاپن با اعلام این که پیونگ یانگ، قصد خود برای پرتاب موشک در فاصله 31 مه تا 11 ژوئن را به آنها اطلاع داده است، پیش‌بینی کرد این موشک در آب‌های نزدیک دریاهای زرد و شرق چین و شرق جزیره لوزون در فیلیپین سقوط کند.

در ادامه این توئیت آمده است که کیشیدا، دستورالعمل‌های مربوط به «اخطاردهی به کره شمالی در مورد پرتاب موشک بالستیک تحت پوشش پرتاب ماهواره» را صادر کرد.

بر اساس این توییت، نخست‌وزیر ژاپن از مسئولان ذی‌ربط خواسته است تا ضمن گردآوری اطلاعات و حفظ هوشیاری، با متحدان از جمله ایالات متحده و کره جنوبی، هماهنگی تنگاتنگ داشته باشند.

پیونگ یانگ در ماه‌های اخیر، پرتاب‌های موشکی خود را افزایش داده که باعث شده ژاپن سیستم‌های هشدار را برای هشداردهی به ساکنان بخش‌هایی از این کشور، فعال سازد.

همزمان سئول و توکیو در حال ترمیم مناسبات تیره خود و تمرکز بر تقویت همکاری‌ها در مقابله با تهدیدات نظامی کره شمالی هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید