دیسانتیس: در اولین روز پس از پیروزی در انتخابات دستور عفو ترامپ را صادر می‌کنم

دیسانتیس وزارت دادگستری و «اف‌بی‌آی» را متهم کرد که در پیگیری تحقیقات جاری در مورد حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره سلطه‌جویانه رفتار می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، نامزد حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، اعلام کرد در صورت پیروزی در این انتخابات، عفو همه متهمان حوادث 6 ژانویه از جمله دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا را در روز نخست ریاست جمهوری‌اش، در دستور کار قرار خواهد داد.

دیسانتیس در برنامه «کلای تراویس اند باک سکستون» گفت: «در روز اول، من با افرادی دیدار کرده و تمامی پرونده‌های مرتبط با قربانیان سلطه‌جویی وزارت دادگستری یا توطئه سیاسی را بررسی خواهم کرد. ما با صدور عفو، قدرتمندانه عمل می‌کنیم.»

او در پاسخ به این پرسش که آیا متهمان حوادث 6 ژانویه از جمله ترامپ را که در حال حاضر با تحقیقات فدرال درباره نقش خود در این حوادث مواجه است، مورد عفو قرار خواهد داد، گفت: «خاطرنشان می‌کنم این رویکرد، هر مورد از رفتار نامطلوب ناشی از برخورد سیاسی، چه بزرگ یا کوچک را شامل خواهد شد.»

فرماندار کنونی ایالت فلوریدا وزارت دادگستری و «اف‌بی‌آی» را متهم کرد که در پیگیری تحقیقات جاری در مورد حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره سلطه‌جویانه رفتار می‌کنند.

او همچنین «اف‌بی‌آی» را به ضدیت با گروه‌های ضد سقط جنین و همچنین والدینی را که می‌خواهند در جلسات هیئت مدیره مدارس شرکت داشته باشند، متهم کرد.

دیسانتیس، شامگاه چهارشنبه در جریان پخش زنده «توییتر» که با مشکلات متعدد فنی مواجه شد، رسما نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا را اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید