آمریکا پکن را به حملات سایبری علیه مراکز فناوری و سازمان‌های دولتی خود متهم کرد

شرکت مایکروسافت اعلام کرد هکرهای چینی سازمان‌های دولتی، ارتباطات و مراکز فناوری در آمریکا را هدف قرار داده‌اند که توسط پکن تکذیب شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همگام با تنش شدید میان واشینگتن و پکن در عرصه‌های گوناگون، ایالات متحده شنبه 6 خرداد، هکرهای چینی را به انجام حمله سایبری به وبسایت‌های خود متهم کرد.

به گزارش «بلومبرگ»، شرکت «مایکروسافت» اعلام کرد هکرهای چینی، سازمان‌های دولتی، ارتباطات و مراکز فناوری در آمریکا را هدف قرار داده‌اند.

مسئولان ذی‌ربط آمریکایی و بریتانیایی نیز متعاقبا به همراه دیگر کشورهای هم‌پیمان، ضمن تایید این خبر، اعلام کردند که این حمله توسط هکرهای چینی تحت حمایت دولت آن کشور انجام شده است.

به گفته آنها، پکن در حال آماده شدن برای ایجاد اختلال در ارتباطات در اقیانوس آرام در صورت وقوع منازعه است.

این منابع خاطرنشان کردند که این گروه هکری، «ولت تایفون» نام دارد و چندین سازمان دولتی را هدف حملات سایبری قرار داده است.

توقف ارتباط با اقیانوس آرام

این گزارش همچنین فاش کرد نیروی دریایی آمریکا به منظور مختل کردن ارتباط نیروی دریایی با اقیانوس آرام هدف حمله هکری قرار گرفت.

شرکت مایکروسافت نیز اعلام کرد که از جمله اهداف این حمله، پایگاه نظامی «گوام» در غرب اقیانوس آرام بود.

این در حالی است که پکن، اتهامات آمریکا در خصوص انجام هرگونه حمله سایبری را تکذیب کرد.

تنش‌های میان این دو ابر قدرت نظامی و اقتصادی از اختلاف بر سر جزیره تایوان تا منازعه اوکراین و همچنین تجارت جهانی، موضوع بالن‌های جاسوسی، پلترفرم «تیک تاک» و نگرانی واشینگتن از همگرایی فزاینده چین و روسیه را شامل می‌شود که احتمال بروز «چالش اساسی در برابر بشریت» را با توجه به توان هسته‌ای ویرانگر این دو کشور، بالا می‌برد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید