حمایت شمار زیادی از مقامات دولت ترامپ از نامزدی دیسانتیس

فرماندار فلوریدا، رقیب اصلی ترامپ برای دستیابی به نامزدی از سوی حزب جمهوری‌خواه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش «فاکس نیوز»، با اعلام نامزدی ران دیسانتیس برای انتخابات ریاست جمهوری، منابع آگاه فاش کردند که بیش از 150 مقام پیشین در دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در حال حاضر از تلاش‌های فرماندار فلوریدا برای نامزدی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات 2024 حمایت می‌کنند.

منابع آگاه از ائتلاف موسوم به «ائتلاف هشت ساله»، تأکید کردند که این فهرست به سرعت در حال افزایش است و تعداد اولیه بیش از 100 مقام پیشین دولت ترامپ که از دیسانتیس حمایت می‌کنند، این هفته از 150 نفر فراتر رفت.

از دیگر أعضای این ائتلاف می‌توان از کن کوچینلی، معاون موقت وزیر امنیت داخلی، هنری ویتاکر، معاون اصلی دستیار دادستان کل در دفتر مشاور حقوقی، کارلوس دیاز-روسیلو، معاون سابق دستیار وزارت امنیت داخلی و مدیر سیاست و هماهنگی بین سازمانی، جورج دوتی و کریستوفر کوک، از دفتر مشاور کاخ سفید، رایان نیومان معاون سابق مشاور عمومی در وزارت دفاع و جیسون ویدا، کارمند پیشین دفتر سیاست حقوقی وزارت دادگستری، نام برد.

«پتانسیل برای دو دوره نامزدی»

منابعی به «فاکس نیوز» پیشتر در هفته جاری گفتند که «انگیزه اصلی این ائتلاف، تبلیغ به نفع نامزدی است که احساس می‌کنند، رقیب قابل قبولی برای دو دوره خواهد بود.»

این خبرگزاری افزود که آنها «می‌خواهند از تبدیل سریع ترامپ به رئیس جمهوری ضعیف در صورت بازگشت به کاخ سفید، با توجه به تأثیر تفرقه‌انگیز شخصیت او بر سیاست آمریکا، جلوگیری کنند.»

به گفته «فاکس نیوز» آنها در صدد حمله به ترامپ نیستند و به خدمات خود به دولت او و تلاش‌های آن برای افشای امور در واشینگتن، «مباهات» می‌کنند، اما اکنون «در کمال اخلاص» از دیسانتیس حمایت می‌کنند.

رقیب اصلی

دیسانتیس در کلیپی که چهارشنبه در «توییتر» منتشر کرد، گفت: « نامزدی خود را برای ریاست‌جمهوری کشورم و رهبری بازگشت بزرگ آمریکا، اعلام می‌کنم.»

فرماندار فلوریدا، رقیب اصلی ترامپ برای دستیابی به نامزدی از سوی حزب جمهوری‌خواه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید