مدودف: بحران اوکراین برای دهه‌ها ادامه خواهد یافت

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: روسیه به پیروزی نظامی در اوکراین دست نخواهد یافت و شکست قریب‌الوقوع نیروهای روسیه نیز، امری نامحتمل است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه، در اظهاراتی تصریح کرد که منازعه اوکراین برای بازه‌ای که چه‌بسا به دهه‌ها برسد، تداوم خواهد داشت.

به گزارش رسانه‌های روسی، مدودف در جریان سفر به ویتنام، جمعه 5 خرداد در مصاحبه با خبرنگاران گفت: «به باور من این درگیری چه‌بسا برای چندین دهه تداوم یابد و این امر، واقعیتی جدید و شرایط زندگی تازه‌ای است.»

مدودف افزود: «تا زمانی که حاکمیت اوکراین وجود دارد، برای مثال 3 سال آتش‌بس و دو سال درگیری وجود خواهد داشت و این روال تکرارپذیر است، به همین دلیل، رژیم نازی کی‌یف باید نابود شود.»

«پیروزی نظامی محقق نخواهد شد»

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا پنج‌شنبه اعلام کرد که روسیه به پیروزی نظامی در اوکراین دست نخواهد یافت و شکست قریب‌الوقوع نیروهای روسیه نیز، امری نامحتمل است.

به گزارش «خبرگزاری فرانسه»، میلی در پایان نشست مجازی با ده‌ها کشور حامی اوکراین به خبرنگاران در «پنتاگون» گفت که «روسیه از نظر نظامی در این جنگ پیروز نخواهد شد.»

«نبرد تداوم خواهد داشت»

میلی همچنین تصریح کرد که اهداف اساسی راهبردی روسیه، از جمله سرنگونی دولت در کی‌یف، «نمی‌تواند از طریق نظامی محقق شود و هرگز محقق نخواهد شد.»

میلی در عین حال فاش کرد که صدها هزار سرباز روسی حاضر در اوکراین، تلاش کی‌یف برای بازپس گیری کنترل بر تمامی خاک خود را «در کوتاه مدت»، نامحتمل می‌سازد.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا همچنین افزود: «این بدان معناست که جنگ تداوم خواهد داشت و خونین و دشوار خواهد بود. در فاز معینی، دو طرف برای حل و فصل این منازعه به مذاکره خواهند نشست یا این که به دستاورد فیصله‌بخش نظامی، دست خواهند یافت.»

65 میلیارد دلار کمک به اوکراین

واشینگتن ضمن هدایت فشار برای حمایت بین‌المللی از اوکراین، با سرعت در جهت هماهنگی در اعطای کمک از سوی ده‌ها کشور به کی‌یف، اقدام کرد.

طبق گفته لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، حامیان اوکراین در مجموع حدود 65 میلیارد دلار کمک نظامی ارائه کردند.

روسیه همواره غرب را از ارسال تسلیحات به اوکراین برحذر داشته، آنهم در حالی که تنش‌ها میان مسکو و غرب به شکل بی سابقه‌ای، تشدید شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید