انتشار ویدیوهایی از وقوع آتش‌سوزی در ساختمان وزارت دفاع روسیه

خبرگزاری رسمی «تاس» روسیه گزارش‌ها پیرامون وقوع چنین حادثه‌ای را رد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از چند هفته از اعلام خبر ترور نافرجام‌ ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه توسط حمله پهپادی به کاخ کرملین که مسکو آن را به اوکراین منتسب کرد، شب گذشته ساختمان وزارت دفاع روسیه در مجاورت کاخ کرملین نیز دچار آتش‌سوزی شد.

طی شامگاه چهارشنبه، سوم خرداد، ویدیوهایی از آتش‌سوزی در ساختمان وزارت دفاع روسیه در مسکو‌ منتشر شد که به طرح پرسش‌هایی توسط کاربران روس در شبکه‌های اجتماعی انجامیده است.

از سویی، خبرگزاری رسمی «تاس» روسیه گزارش‌ها پیرامون وقوع چنین حادثه‌ای را رد کرد.

با این حال همین خبرگزاری پیشتر به نقل از سازمان خدمات اضطراری روسیه از وقوع آتش‌سوزی در وزارت دفاع این کشور خبر داده بود.

خبرگزاری تاس به نقل از یک مسئول در سازمان خدمات اضطراری روسیه گزارش داد که پس از آتش‌سوزی در ساختمان وزارت دفاع، تیمی از این سازمان به محل حادثه اعزام شده است.

اما پس از چندی، تاس به نقل از مقامات محلی وقوع چنین حادثه‌ای را رد و اعلام کرد که نیروهای آتش‌نشانی پس از رسیدن به ساختمان وزارت دفاع روسیه آثاری از آتش‌سوزی مشاهده نکردند.

در ویدیویی که به سرعت در فضای مجازی انتشار یافت، کاربران روس آتش‌سوزی را در ساختمان وزارت دفاع روسیه دانسته و یک کاربر زن هم اشاره می‌کند که «بوی آتش‌سوزی بسیار بد و خفه‌کننده است.»

وزارت دفاع روسیه در اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرد که سامانه دفاع هوایی مستقر در اطراف کاخ کرملین دو پهپاد مهاجم را بر فراز این کاخ منهدم کرده است.

مسکو‌ این تهاجم را تلاشی برای ترور رئیس جمهوری روسیه عنوان کرد.

همزمان، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا اعلام کرد که این حمله ممکن است توسط اوکراین برنامه‌ریزی و انجام شده باشد.

دولت اوکراین انجام این حمله را رد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید