مشاور زلنسکی: ضدحمله اوکراین از چند روز پیش آغاز شده است

بنا به تاکید مشاور زلنسکی تسلیحات دریافتی از غرب تنها برای آزادسازی سرزمین‌های اشغال شده اوکراین استفاده می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

میخائیلو پودولاک، مشاور ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، تایید کرد که ضد‌حمله علیه نیروهای روسیه از چند روز پیش آغاز شده و ادامه دارد.

پودولاک پنج‌شنبه، 4 خرداد در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی ایتالیایی «رای» گفت که ضدحمله از چند روز پیش آغاز شده و نبردها در 1500 کیلومتر نوار مرزی جریان دارد.

او تصریح کرد که اوکراین از سلاح‌های غربی در داخل خاک فدراسیون روسیه استفاده نخواهد کرد، بلکه از این سلاح‌ها علیه روسیه برای آزادسازی کریمه و دونباس استفاده می‌کند.

اوکراین از هفته‌ها قبل از اجرای یک ضد‌حمله بزرگ برای بازپس‌گیری سرزمین‌های اشغال شده خود خبر داده بود. با این‌وجود، هیچ‌گاه زمان دقیق ضدحمله را اعلام نکرد.

اظهارات پودولاک در حالی مطرح می‌شود که در هفته‌های گذشته، دست‌کم دو حمله به خاک روسیه انجام شده است: حمله پهپادی به کاخ کرملین و حمله به شهر بلگورود که گفته می‌شود که مخالفان مسلح پوتین در داخل خاک روسیه سازماندهی کرده‌اند.

روز گذشته نیز وزارت روسیه با نشر ویدیویی اعلام کرد که چند قایق تندرو انفجاری هدایت‌شونده اوکراینی به‌کار رفته در حمله به ناوشکن روسی «ایوان خورس» را در آب‌های دریای سیاه در نزدیکی تنگه بُسفر منهدم کرده است.

در حالی که روسیه غرب را به مداخله‌جویی در جنگ بین خود و اوکراین متهم می‌کند، آمریکا و دولت‌های غربی هرگونه مداخله در امور داخلی این دو کشور را نفی کرده و بر تعهد خود بر دفاع از استقلال و حاکمیت اوکراین تاکید دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید