اعلام کارزار انتخاباتی ران دیسانتیس با حمایت ایلان ماسک

ترامپ گرچه تا حدودی نفوذ خود در حزب جمهوری‌خواه را از دست داده است، اما کماکان هواداران زیادی در میان پایه اجتماعی حزب دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ران دیسانتیس، فرماندار جمهوری‌خواه فلوریدا، امروز چهارشنبه عصر به وقت شرق آمریکا در گفت‌وگوی زنده در توییتر با مالک این رسانه اجتماعی ایلان ماسک، آغاز کارزار انتخاباتی خود برای ریاست‌جمهوری 2024 را اعلام خواهد کرد.

به گزارش «نیویورک تایمز»، ورود دیسانتیس به رقابت مقدماتی جمهوری‌خواهان در برابر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، به طور گسترده‌ای مورد انتظار بود، اما تصمیم او برای اعلام نامزدی خود در حضور ماسک، «عنصری شگفت‌انگیز» به کارزار وی اضافه می‌کند.

ماسک روز سه‌شنبه به روزنامه «وال استریت ژورنال» گفته بود که به طور رسمی از دیسانتیس یا هیچ جمهوری‌خواه دیگری حمایت نمی‌کند. با این حال، در نوامبر پارسال وقتی یکی از کاربران توییتر از ماسک پرسید که آیا در انتخابات ریاست‌جمهوری از دیسانتیس حمایت می‌کند، ماسک پاسخ مثبت داده بود.

ماسک حتی پیش از آن نیز حمایت ضمنی خود از دیسانتیس را اعلام کرده بود. وی در ژوئیه پارسال طی توییتی اعلام کرد که اگر فرماندار فلوریدا در سال 2024 با جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، روبرو شود، به آسانی پیروز خواهد شد.

به گفته نیویورک تایمز، توییتر در دوران ماسک به سمت جمهوری‌خواهان گرایش پیدا کرده است. ماسک اخیراً با تاکر کارسون، مجری سابق «فاکس نیوز» که به تازگی اخراج شد، به توافقی دست یافت تا برنامه محبوب خود را در توییتر اجرا کند.

ماسک گفته که در انتخابات 2020 به جو بایدن رای داده است، اما از آن زمان بارها از رئیس‌جمهوری آمریکا و دولت وی انتقاد کرده است. به گفته این میلیاردر، بایدن در سن 80 سالگی نمی‌تواند با رای‌دهندگان ارتباط برقرار کند.

دیسانتیس با اعلام کارزار انتخاباتی خود به مصاف هم‌حزبی خود و رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، دونالد ترامپ می‌رود. ترامپ گرچه تا حدودی نفوذ خود در حزب جمهوری‌خواه را از دست داده است، و در حال حاضر با چندین پرونده جنایی و مدنی روبروست، اما کماکان هواداران زیادی در میان پایه اجتماعی حزب دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید