طلب ده میلیون دلار غرامت از ترامپ به‌دلیل اظهاراتش پس از محکومیت به آزار جنسی

ترامپ به سی‌ان‌ان گفت که هرگز با این زن ملاقات نکرده است، و حکایت کارول را جعلی خواند که یک کلاهبردار آن را ساخته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ای. جین کارول، روزنامه‌نگار سابق مجله «اِل» نیویورک، که در پرونده آزار جنسی خود توسط دونالد ترامپ پیروز شده بود، پس از حملات ترامپ به خود در مصاحبه‌ اخیرش با خبرگزاری «سی‌ان‌ان»، خواستار حداقل ده میلیون دلار غرامت اضافی از رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا شده است.

به گزارش «رویترز»، دادگاه فدرال منطقه منهتن در 9 مه حکم داد که ترامپ در دهه 1990 کارول را آزار جنسی داده، و سپس در اکتبر 2022 با افترا زدن به کارول، وی را بدنام کرده است.

هیئت منصفه ترامپ را به پرداخت پنج میلیون دلار غرامت به کارول محکوم کرد. ترامپ بعدا به این حکم اعتراض کرد و ادعاهای کارول را «کلاهبرداری تمام‌عیار» خواند.

روز دوشنبه، وکلای کارول با استناد به پست‌های ترامپ در رسانه اجتماعی «سوشال تروث» که حکم علیه خود را «ننگین» خوانده بود، و همچنین در جریان گفت‌وگوی 10 مه خود با سی‌ان‌ان مجددا به کارول حمله کرده بود، استدلال کردند که کارول باید اجازه داشته باشد شکایت قبلی خود علیه ترامپ را اصلاح کند.

به گفته آنها: «اظهارات افتراآمیز ترامپ پس از صدور حکم، عمق کینه‌توزی او نسبت به کارول را نشان می‌دهد. تصور هرگونه رفتاری توهین‌آمیزتر از این، که احتمالاً با انگیزه نفرت، سوء‌نیت یا کینه‌توزی باشد، دشوار است. این رفتار باید منجر به افزایش چشمگیر خسارت شود.»

کارول در دادگاه شهادت داد که ترامپ در سال 1995 یا 1996 او را فریب داده و به رختکن بخش لباس زیر فروشگاه برگدورف گودمن منهتن کشانده، و سپس او را به دیوار کوبیده و به وی تجاوز کرده است. دو تن از دوستان نزدیک کارول به هیئت منصفه گفتند که او مدت کوتاهی پس از وقوع حادثه به آنها اطلاع داده بود.

یک روز پس از صدور حکم، ترامپ در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان گفت که «هرگز با این زن ملاقات نکرده» است، و حکایت کارول را «جعلی» و «داستانی ساختگی» خواند که یک «کلاهبردار» آن را ساخته است. اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا اساس پرونده جدید کارول علیه وی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید