تشدید احتمال وقوع ضدحمله بزرگ اوکراین در پی بازدید زلنسکی از جبهه دونتسک

زلنسکی پس از سخنرانی در اجلاس سران اتحادیه عرب در جده سعودی و حضور در نشست سران گروه هفت در ژاپن به بازدید از جبهه جنگ در دونتسک رفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، سه‌شنبه، 2 خرداد از نیروهای اوکراینی در خط مقدم نبرد علیه تهاجم روسیه در شرق منطقه دونتسک بازدید کرد.

به گزارش «فرانس پرس»، نهاد ریاست جمهوری اوکراین، در بیانیه‌ای اعلام کرد:«پرزیدنت ولودیمیر زلنسکی در بازگشت از سفر خارجی خود از مواضع خط مقدم نیروهای مسلح اوکراین در خط دفاعی وگلدار-مارینکا در منطقه دونتسک بازدید کرد.»

نیروهای اوکراینی در طول حمله زمستانی روسیه، توانستند ارتش روسیه را در اطراف ووگلدار، عقب نگه‌دارند و این منطقه هم‌اکنون خط مقدم جنگ محسوب می‌شود.

زلنسکی در این بازدید با مقامات ارشد نیروی زمینی ارتش اوکراین که در آن بخش از خط مقدم حضور داشتند، دیدار کرده و جوایزی را نیز اهدا کرده است.

او در این سخنرانی ضمن تاکید بر اهمیت نیروی دریایی ارتش اوکراین، از افزایش تمرکز کشور بر این نیرو خبر داد و گفت: «تفنگداران دریایی اوکراین هر روز در میدان نبرد ثابت می‌کنند که نیروی قدرتمندی هستند که دشمن را نابود می‌کنند، سرزمین اوکراین را آزاد می‌کنند و در سخت‌ترین شرایط، سخت‌ترین وظایف را انجام می‌دهند.»

او همچنین ادامه داد: «ما به این نیرو بیشتر نیاز داریم. بنابراین، از امروز، ما به طور قابل توجهی پتانسیل تفنگداران دریایی را افزایش می‌دهیم و یک نیروی دریایی ایجاد می‌کنیم».

بر اساس این بیانیه، زلنسکی گفت که تیپ‌های جدیدی تشکیل و تجهیزات و سلاح‌های مدرن در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

ناظران می‌گویند که این گفته‌های رئیس جمهوری اوکراین، از ضدحمله قریب‌الوقوع این کشور برای بازپس‌گیری سرزمین‌هایی که در یک سال گذشته به دست ارتش روسیه افتاده است، خبر می‌دهد.

اوکراین پیشتر نوید این ضدحمله را داده بود ولی تاریخ و نحوه عملیاتی شدن آن را فاش نکرد.

رهبر اوکراین در حالی به بازدید از نیروهای اوکراینی در جبهه دونتسک رفته که پیش از آن در اجلاس «گروه هفت» در ژاپن حضور یافته و توانسته حمایت بیش از پیش غرب را جلب کند و قبل از آن نیز در اجلاس سران اتحادیه عرب در شهر جده سعودی ضمن سخنرانی درباره تحولات جنگ در کشورش بر تقویت روابط کییف با جهان عرب تاکید کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید