حضور زلنسکی در هیروشیما برای مشارکت در اجلاس گروه هفت

رئیس جمهوری اوکراین در حاشیه اجلاس گروه هفت دیداری دوجانبه با مکرون خواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع دیپلماتیک اعلام کردند که انتظار می‌رود ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، شنبه 30 اردیبهشت وارد هیروشیمای ژاپن شود تا در اجلاس «گروه 7» شرکت کرده و در پایان هفته جاری، دیداری دوجانبه با امانوئل مکرون، همتای فرانسوی خود داشته باشد.

یکی از این منابع اعلام کرد که زلنسکی شنبه به هیروشیما می‌آید، تا یکشنبه در نشست‌ با سران کشورهای «گروه 7 » و کشورهای دعوت‌شده به اجلاس، شرکت کند.

یک منبع دیپلماتیک فرانسوی نیز تاکید کرد‌ که زلنسکی پس از گفت‌وگو با مکرون و «به درخواست اوکراین» با هواپیمای فراهم‌شده توسط فرانسه، وارد هیروشیما می‌شود.

به گفته این منبع، حضور رئیس جمهوری اوکراین در اجلاس هفت کشور بزرگ صنعتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

زلنسکی همچنین قرار است در هیروشیما با جو بایدن، همتای آمریکایی خود و فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن دیدارهای دوجانبه داشته باشد.

رئیس جمهوری اوکراین جمعه به عنوان میهمان افتخاری سی و دومین اجلاس سران کشورهای عربی در جده حضور یافت.

زلنسکی در سخنرانی خود در جلسه افتتاحیه این اجلاس، میانجیگری سعودی برای آزادی اسرای جنگی را ارزشمند توصیف کرد.

او خاطرنشان کرد، حوادث جاری در کشورش نه فقط یک درگیری، بلکه جنگی است که اوکراین آن را انتخاب نکرده و افزود که کی‌یف درگیر عملیات خصمانه در خاک دیگر کشورها نشده است.

رئیس جمهوری اوکراین در نشست سران کشورهای عربی تاکید کرد که «اوکراین هرگز تسلیم زیاده‌خواهی‌های روسیه نخواهد شد» و هرکسی که از سرزمین خود در برابر مهاجمان دفاع کند در مسیر عدالت حرکت می‌کند.

زلنسکی افزود: «من اینجا هستم تا همه بتوانند نگاهی صادقانه به امور داشته باشند صرف‌نظر از دشواری این کار و تلاشی که روس‌ها برای تاثیرگذاری در اوضاع جهانی به خرج می‌دهند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید