نخست‌وزیر بریتانیا: تحریم‌های جدید نشانگر عزم گروه هفت در رویارویی با روسیه است

سوناک نسبت به «کاهلی در دفاع از ارزش‌های دموکراتیک و ایستادگی در برابر رژیم‌های خودکامه» هشدار خواهد داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که نخست‌وزیر بریتانیا در جریان اجلاس سران گروه هفت بر لزوم افزایش حمایت از اوکراین تاکید خواهد کرد، بریتانیا قصد دارد مجموعه‌ای از تحریم‌های جدید علیه تجارت الماس‌، فلزات و تاسیسات نظامی-صنعتی روسیه اعلام ‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد نخست‌وزیری بریتانیا، ریشی سوناک در نشست رهبران گروه هفت در هیروشیما که از امروز جمعه آغاز می‌شود، نسبت به «کاهلی در دفاع از ارزش‌های دموکراتیک و ایستادگی در برابر رژیم‌های خودکامه» هشدار خواهد داد.

علاوه بر این، لندن امروز ممنوعیت تجارت با بخش الماس روسیه، که در سال 2021 به ارزش 4 میلیارد دلار تخمین زده شده است، و همچنین واردات مس، آلومینیوم و نیکل از مبداء روسیه را اعلام کرد.

بریتانیا همچنین در حال آماده‌سازی تحریم‌های فردی جدید است که هدف آن پیگرد 86 فرد و نهاد وابسته به صنایع نظامی روسیه، و دیگر کسانی است که در جریان‌ درآمدهای کلیدی مانند انرژی، فلزات و کشتیرانی دخیل هستند.

اعلامیه نخست‌وزیری پس از دیدار سوناک با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین در روز دوشنبه صادر شد. طی این دیدار سوناک کمک‌های نظامی جدید را تایید کرد، و بر اهمیت حمایت طولانی‌مدت بین‌المللی از اوکراین، شامل لزوم پیوستن آن به ناتو تاکید کرد

رهبران دو کشور همچنین درباره مسیر پیش روی اوکراین برای مشارکت سیاسی عمیق‌تر و افزایش قابلیت همکاری با گروه هفت و متحدان ناتو گفت‌وگو کردند.

به گفته اعلامیه نخست‌وزیری، سوناک اواخر روز پنجشنبه به همراه دیگر رهبران گروه هفت از محل «گنبد بمب» در پارک صلح هیروشیما بازدید کرد. این بنای یادبود قربانیان بمب اتمی است که در جریان جنگ جهانی دوم روی هیروشیما افتاد.

نخست وزیر بریتایا در جریان جلسات گروه هفت که از جمعه تا یکشنبه برگزار می‌شود، درباره واکنش این گروه به جنگ اوکراین، سیاست امنیتی بریتانیا برای منطقه اقیانوس هند و آرام، و لزوم عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای صحبت خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size