آمریکا یک شهروند چینی را به تامین مواد تسلیحاتی برای ایران متهم کرد

این شهروند چینی که هنوز دستگیر نشده و در کشورش به سر می‌برد با اتهاماتی از جمله دور زدن تحریم‌ها، کلاهبرداری بانکی و پولشویی مواجه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده یک تبعه چینی را به نقض تحریم‌های آمریکایی اعمال شده علیه ایران و ارائه مواد مورد کاربرد در صنایع نظامی این کشور متهم کرده است.

وزارت دادگستری آمریکا، سه‌شنبه 26 اردیبهشت، اعلام کرد که این شخص که شانجیانگ کیائو نام دارد، در شرکت تولیدی گرافیت و کربن «سینوتک دالیان» کار می‌کند، شرکتی مستقر در چین که وزارت خزانه‌داری آمریکا آن را در سال 2014 به دلیل کمک به ایران در خرید قطعات برای تولید تجهیزات نظامی در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

این تحریم‌های آمریکایی، شرکت‌ها مورد تحریم را از استفاده از سیستم مالی ایالات متحده منع می‌کند.

به گفته دادستان فدرال در منهتن، این شهروند چینی طی سال‌های 2019 تا 2022 با ارائه «گرافیت ایزواستاتیک»، یک دانه فوق‌العاده ریز که برای ساخت نازل‌های موشک استفاده می‌شود، به ایران کمک کرده و یک حساب بانکی به نام یک شرکت اصلی برای دریافت 15 هزار دلار حواله از یک بانک آمریکایی در ارتباط با تراکنش‌ها ایجاد کرده است.
به گفته دادستانی آمریکا، این شهروند 39 ساله در چین است و هنوز دستگیر نشده و با اتهاماتی از جمله دور زدن تحریم‌ها، کلاهبرداری بانکی و پولشویی مواجه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید