مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم کن تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار می‌شود

«ژان دو بری» فیلم افتتاحیه امسال جشنواره «کن» محصول مشترک سعودی و فرانسه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جشنواره بین‌المللی فیلم «کن»، هفتاد و ششمین مراسم خود را در میان تدابیر شدیدا امنیتی برگزار می‌کند.

این تمهیدات پس از آن صورت می‌گیرد که «سی‌جی‌تی»(اتحادیه عمومی کارگری) تهدید کرده که در مخالفت با شرایط جدید بازنشستگی، مانع از برگزاری این جشنواره خواهد شد.

اولین اقدام اعتراضی اتحادیه کارگری، برگزاری یک تجمع در 19 ماه مه، در حیاط هتل کارلتون در فرانسه خواهد بود، جایی که ستارگان برتر سینمای بینالمللی در آن حضور خواهند داشت.

این اتحادیه کارگری اعلام کرده که ممکن است گام دوم را با خاموش کردن چراغ‌های جشنواره و قطع برق محل برگزاری این رویداد فرهنگی بین‌المللی بردارد.

به‌رغم تهدیدهای اتحادیه کارگری فرانسه، مقدمات افتتاحیه جشنواره آماده و فرش قرمز معروف با حضور گروهی از ستارگان از جمله هریسون فورد، جانی دپ و ناتالی پورتمن روی پله‌های کاخ جشنواره کن تا 60 متر کشیده شد.

فیلم افتتاحیه جشنواره امسال، محصول مشترک سعودی و فرانسه است.

نام این فیلم، «ژان دو بری» ساخته مایوین کارگردان فرانسوی است که پادشاهی عربی سعودی و یک شرکت فرانسوی متعلق به این کارگردان در تولید آن مشارکت کرده‌اند.

در این فیلم جانی دپ، بازیگر آمریکایی، ستاره دزدان دریایی کارائیب بازی می‌کند.

این فیلم به زندگی ژان دو بری، معشوقه لویی پانزدهم پادشاه فرانسه و داستان ظهور و سقوط او و ایفای نقش او می‌پردازد.

جانی دپ پس از درگیری قانونی که بین او و همسر سابقش امبر هرد در رابطه با اتهامات خشونت زناشویی و اتهام‌زنی متقابل بین آنها به افترا، مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت، با فیلم افتتاحیه «ژان دو بری» دوباره به عرصه سینما باز می‌گردد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید