طرح سازمان «سیا» برای جذب روس‌های ناراضی

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در ویدیویی کوتاه در «تلگرام»، نسبت به ارتباط با کارکنان عرصه‌های اطلاعاتی، دیپلماسی، علم، فناوری و دیگر زمینه‌ها از جمله در عرصه سیاسی و اقتصادی ابراز تمایل کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در فضای تنش شدید حاکم بر مناسبات مسکو و واشینگتن، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا «سی‌آی‌ای» با نشر ویدیویی در «تلگرام»، شهروندان ناراضی از سیاست‌های ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه را به دادن اطلاعات جاسوسی در مورد کشورشان ترغیب کرد.

در این ویدیوی کوتاه، که دوشنبه 25 اردیبهشت نشر شده است، یک کارمند دولتی روسیه و همسرش را با یک کودک نشان می‌دهد که ظاهرا زندگی دشواری داشته و می‌پرسند آیا این زندگی، همان چیزی است که آنها در آرزویش بودند؟

Advertisement

اطلاعات جاسوسی

در این کلیپ عنوان شد که تغییر این وضعیت رقت‌بار از طریق دادن اطلاعات مهم به «سیا» با حفظ احساسات میهن‌دوستانه امکان‌پذیر است.

در این ویدیو خاطرنشان شد که این کار را می‌توان به استفاده از مرورگر «تور» برای دسترسی به «دارک وب» و نرم‌افزارهای ویژه رمزگذاری تماس‌ها، انجام داد.

«سیا» در این ویدیو فاش کرد که در صدد یافتن حقیقت در مورد اوضاع روسیه است و در این راستا به دنبال افراد قابل اعتمادی است که بتوانند حقایق امور را منتقل سازند.

این سازمان ضمن ابراز امیدواری به ارتباط با کارکنان عرصه‌های اطلاعاتی، دیپلماسی، علم، فناوری و دیگر زمینه‌ها از جمله در عرصه سیاسی و اقتصادی افزود: «اطلاعات شما ممکن است ارزشمندتر از آن چیزی باشد که گمان می‌برید.»

علاقه زیاد روسیه به «تلگرام»

«فرانس‌پرس» به نقل از یک مقام مسئول در سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، نوشت که «سیا» پیشتر از شبکه‌های اجتماعی گوناگونی استفاده می‌کرد اما در حال حاضر توجهش به «تلگرام» جلب شده زیرا این پلتفرم از سوی روسیه استفاده می‌شود و می‌توان از اطلاعات سیاسی تا مطالب مرتبط با جنگ روسیه در اوکراین را از آن بیرون کشید.

«سیا» بر این باور است که این نوع ارتباط، «فرصت بی‌سابقه‌ای» را برای متقاعد کردن روس‌های ناراضی از جنگ با اوکراین و شرایط زندگی در کشورشان، برای به اشتراک‌گذاشتن اسرار از طریق ویدیو ایجاد کرده است.

گفتنی است که دیوید مارلو، مدیر عملیات «سیا»، سال گذشته تاکید کرده بود که واشینگتن در جست‌وجوی شهروندان روسی به شدت ناراضی از اوضاع کشورشان در سراسر جهان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید