بایدن و کیشیدا پیش از اجلاس گروه هفت دیدار می‌کنند

پس از اجلاس گروه هفت، کیشیدا و بایدن برای شرکت در نشست سران «گروه چهار» به استرالیا سفر خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاخ سفید دوشنبه اعلام کرد جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، پیش از اجلاس سران «گروه هفت» در هیروشیما»، روز پنجشنبه با فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن گفت‌وگوی دوجانبه خواهد کرد.

به گزارش «ژاپن امروز»، بایدن چهارشنبه واشینگتن را ترک خواهد کرد و روز بعد وارد هیروشیما در غرب ژاپن خواهد شد. این دومین سفر بایدن به ژاپن از زمان تصدی پست ریاست‌جمهوری در سال 2021 است. نشست سران گروه هفت از جمعه تا یکشنبه برگزار می‌شود.

انتظار می‌رود بایدن و کیشیدا، که آخرین بار در ماه ژانویه در واشینگتن دیدار کردند، ضمن بحث درباره واکنش خود به قاطعیت فزاینده چین در منطقه اقیانوس هند و آرام و جنگ روسیه علیه اوکراین، بر استحکام اتحاد امنیتی کشورهای خود تأکید کنند.

کیشیدا روز دوشنبه در توکیو در نشستی با دولت و ائتلاف حاکم گفت: «من مصمم هستم تا نهایت تلاش خودم را به کار گیرم تا اجلاس هیروشیما را به یک نشست تاریخی تبدیل کنم».

هیروکازو ماتسونو، وزیر ارشد کابینه، نیز گفت: «از طریق همکاری نزدیک با ایالات متحده، اراده قوی گروه هفت برای حفاظت از نظم بین‌المللی قانون‌محور را قویاً به جهان نشان خواهیم داد.»

به گفته ژاپن امروز، قرار است کیشیدا و بایدن در حاشیه اجلاس سران گروه هفت، نشستی سه‌جانبه با یون سوک یول، رئیس‌جمهوری کره جنوبی، که به عنوان مهمان به اجلاس دعوت شده است، برگزار کنند. محور این دیدار، گفت‌وگو درباره توسعه موشکی کره شمالی و دیگر چالش‌های امنیتی در منطقه خواهد بود.

آنتونی آلبانیز، نخست وزیر استرالیا، و نارندرا مودی، نخست وزیر هند، نیز به عنوان مهمان به اجلاس سران گروه هفت در هیروشیما دعوت شده‌اند. پس از این گردهمایی، کیشیدا و بایدن برای شرکت در نشست سران «گروه چهار» در 24 ماه مه، که هند نیز در آن حضور دارد، به استرالیا سفر خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید