اوکراین رسما به مرکز سایبری «ناتو» ملحق شد

مرکز عالی دفاع سایبری، در تالین، تنها مرکز امنیت سایبری و اندیشکده معتبر ناتو است که در تحقیقات کاربردی میان رشته‌ای، تجزیه و تحلیل، تبادل اطلاعات و آموزش و تمرینات دفاع سایبری متخصص است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اوکراین رسماً به مرکز عالی دفاع سایبری سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو(CCDCOE) پیوست و پرچم اوکراین در نزدیکی مقر این مرکز برافراشته شد.

به گزارش خبرگزاری «اوکراین پراوادا»، وزارت خارجه اوکراین با اعلام این خبر، از کشورهای حامی مرکز عالی دفاع سایبری ناتو، برای دعوت از اوکراین و از دولت استونی به‌دلیل حمایت و کمک آنها در راه رسیدن به عضویت در ناتو قدردانی کرد.

در اوایل ماه مارس سال گذشته، نمایندگان 27 کشور عضو ناتو تصمیم گرفتند به اوکراین وضعیت عضویت در این مرکز تحت نظر ناتو را بدهند. پیش از آن، عضویت اوکراین توسط مجارستان مسدود شده بود.

مرکز عالی دفاع سایبری، در تالین، تنها مرکز امنیت سایبری و اندیشکده معتبر ناتو است که در تحقیقات کاربردی میان رشته‌ای، تجزیه و تحلیل، تبادل اطلاعات و آموزش و تمرینات دفاع سایبری متخصص است.

اقدام تحریک‌آمیز علیه روسیه

این تحول در حالی صورت می‌گیرد که ولادیمیر لیبایوف، سفیر روسیه در استونی در ماه مارس گذشته این رویکرد غرب و اوکراین را اقدامی تحریک‌آمیز و تهدیدی بزرگ علیه امنیت کشورش توصیف و تاکید کرد که پیوستن اوکراین به مرکز دفاع سایبری ناتو محتوی بر معنی سمبلیکی است که به گفته او از ادغام تدریجی کییف در ساختارهای نظامی پیمان آتلانتیک شمالی حکایت دارد که با امنیت مسکو در تضاد است.

پیشتر تلاش اوکراین برای پیوستن به ناتو، علی‌رغم قول مساعد رئیس این پیمان دفاعی، به دلیل فشارهای برخی از کشورهای عضو، ناکام مانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید