مکرون و زلنسکی خواستار تحریم‌های جدید علیه روسیه شدند

سفر زلنسکی به فرانسه، بخشی از تور اروپایی اوست که اعلام تعهدات جدید برای ارائه پشتیبانی نظامی بیشتر از اوکراین را به دنبال داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرانسه اعلام کرد که این کشور، «ده‌ها» خودروی زرهی و تانک سبک را برای یگان‌های ارتش اوکراین ارسال خواهد کرد.

در بیانیه‌ مشترک فرانسه و اوکراین، یکشنبه 24 اردیبهشت، آمده است: «طی هفته‌های آینده، فرانسه چندین گردان اوکراینی را آموزش داده و آنها را به ده‌ها خودروی زرهی و تانک سبک«ای ام ایکس-10 آرسی» مجهز خواهد کرد».

این بیانیه افزود که پاریس همچنین «تلاش‌های خود را بر حمایت از توانمندی پدافند هوایی اوکراین متمرکز کرده است.»

تحریم‌های جدید علیه روسیه

بر اساس این بیانیه مشترک، امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه و ولودیمیر زلنسکی، همتای اوکراینی او، خواستار افزایش فشار بر روسیه از طریق اعمال «تحریم‌های جدید» شدند.

دو کشور تاکید کردند که «اوکراین و فرانسه در خصوص لزوم افزایش فشار جمعی بر روسیه با اعمال تحریم‌های جدید به هدف تضعیف توانایی این کشور برای تداوم جنگ تجاوزکارانه نامشروع خود، توافق دارند.»

مکرون شامگاه یکشنبه در کاخ الیزه، از زلنسکی در چارچوب شام کاری استقبال کرد که طی آن طرفین در مورد «نیازهای فوری اوکراین در سطوح نظامی» گفت‌وگو داشتند.

تور اروپایی زلنسکی

زلنسکی شامگاه یکشنبه در یک سفر از پیش اعلام نشده به فرانسه، وارد پایگاه هوایی ویلاکوبلی در جنوب غربی پاریس شد و از سوی الیزابت بورن، نخست‌وزیر و کاترین کلونا، وزیر خارجه مورد استقبال قرار گرفت.

سفر زلنسکی به فرانسه بخشی از تور اروپایی اوست که اعلام تعهدات جدید برای ارائه پشتیبانی نظامی بیشتر از اوکراین را به دنبال داشت؛ آنهم در زمانی که کی‌یف خود را برای انجام یک ضدحمله علیه نیروهای روسیه آماده می‌سازد.

فرانسه طیف گسترده‌ای از تسلیحات از جمله سیستم‌های پدافند هوایی، تانک‌های سبک، توپ هویتزر و دیگر جنگ‌افزارها و حامل‌های انرژی را در اختیار اوکراین قرار داده است.

زلنسکی پیش از سفر به پاریس، در مورد ضدحمله برنامه‌ریزی شده کشورش با اولاف شولتز، صدراعظم آلمان در برلین گفت‌وگو کرد.

زلنسکی تصریح کرد که هدف این ضدحمله، آزادسازی مناطق تحت کنترل روسیه در داخل مرزهای به‌رسمیت‌شناخته شده بین‌المللی اوکراین و نه حمله به خاک روسیه است.

رئیس‌جمهوری اوکراین در چارچوب تامین تسلیحات بیشتر برای کمک به کشورش درعقب‌راندن نیروهای روسی و همچنین تامین بودجه به منظور بازسازی ویرانی‌های ناشی از بیش از یک سال جنگ، عازم کشورهای اروپایی هم‌پیمان شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید