روسیه از رهگیری دو هواپیمای فرانسوی و آلمانی بر فراز بالتیک خبر داد

بنا به اعلام وزارت دفاع روسیه عملیات رهگیری بدون عبور از مسیرهای هوایی یا نزدیکی خطرناک با هواپیمای بیگانه انجام شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع روسیه دوشنبه، 25 اردیبهشت اعلام کرد که یک جت جنگنده «سوخو- 27» این کشور موفق به رهگیری دو هواپیمای گشت‌زنی آلمانی و فرانسوی بر فراز دریای بالتیک شده و مانع از «نقض» حریم هوایی روسیه توسط آن‌ها شد.

این وزارت‌خانه اعلام کرد که هر دو هواپیمای شناسایی شده در حال پرواز به سمت مرزهای روسیه بودند.

بنا به اعلام وزارت‌ دفاع روسیه، جنگنده‌های رهگیری شده شامل یک هواپیمای گشتی آلمانی «P-3C Orion» و یک هواپیمای گشتی ضد‌زیردریایی نیروی دریایی فرانسه «آتلانتیک 2» بودند.

این وزارت‌خانه در بیانیه خود اعلام کرد: «پس از دور کردن هواپیماهای نظامی خارجی از مرزهای دولتی فدراسیون روسیه، جنگنده روسیه به سلامت به پایگاه هوایی خود بازگشت.»

روسیه تاکید کرد که پرواز جنگنده روسی بر اساس قوانین بین‌المللی در مورد استفاده از حریم هوایی و با مانور بر فراز آب‌های بی‌طرف و «بدون عبور از مسیرهای هوایی یا نزدیکی خطرناک با هواپیمای خارجی» انجام شده است.

دریای بالتیک در ماه‌های اخیر شاهد چندین عمليات رهگیری توسط هواپیماهای روسیه، آمریکا و ناتو بوده است.

تنش‌ها بر سر حریم هوایی و رفتار هوایی بین مسکو و غرب در ماه مارس و زمانی که یک پهپاد تجسسی ارتش آمریکا (MQ-9 Reaper) در دریای سیاه سقوط کرد، افزایش یافته است.

این پهپاد آمریکایی، پس از رویارویی با جت‌های جنگنده سوخو-27 روسیه در حریم هوایی بین‌المللی در نزدیکی بخش‌هایی از خاک اوکراین که مسکو مدعی است به خاک روسیه ضمیمه شده است، سقوط کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید