درخواست 60 نماینده جمهوری‌خواه از بایدن برای انجام آزمایش سلامت روانی

رئیس جمهوری آمریکا پیشتر گفته بود در صورت وجود هر گونه مشکل و بیماری، با مردم ایالات متحده صادق خواهد بود و مشکلاتش را به آنها اعلام خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بیش از 60 نماینده وابسته به حزب جمهوری‌خواه در نامه‌ای از بایدن خواستند پیش از حضور در کارزار انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 آزمایش سلامت روانی انجام دهد در غیر این صورت از نامزدی انتخابات مذکور کناره‌گیری کند.

به گزارش شبکه خبری «فاکس نیوز»، یکشنبه 24 اردیبهشت، در این نامه که 61 امضا داشته است، آمده: «از شما (جو بایدن) می‌خواهیم آزمایش سلامت روانی انجام داده و نتایج آن را به اطلاع عموم برسانید، در غیر این صورت از روند انتخابات ریاست جمهوری آینده کناره‌گیری کنید.»

نامه جمهوری‌خواهان به بایدن
Advertisement

این نامه اشاره کرده که پس از آغاز ریاست جمهوری بایدن، جمهوری‌خواهان سه نامه مشابه به رئیس جمهوری آمریکا ارسال کردند اما به هیچ کدام از آنها پاسخ داده نشد.

در این نامه ذکر شده، به‌رغم آن که رئیس جمهوری دو بار در سال‌های 2021 و 2023 آزمایش‌هایی در رابطه با توانایی‌های جسمی انجام داده، اما او هیچ آزمایشی پیرامون سلامت عقلی و روانی انجام نداده است.

بایدن 80 ساله، سالخورده‌ترین رئیس جمهوری تاریخ ایالات متحده به‌شمار می‌رود. در صورت حضور و پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا، او در پایان دوره ریاست جمهوری دوم خود به سن 86 سال خواهد رسید.

رئیس جمهوری آمریکا پیشتر گفته بود در صورت وجود هر گونه مشکل و بیماری، با مردم ایالات متحده صادق خواهد بود و مشکلاتش را به آنها اعلام خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید