آژیر خطر حمله هوایی در سراسر اوکراین به صدا درآمد

ارتش اوکراین شنبه تأکید کرد در اطراف شهر باخموت در شرق این کشور، موفق به «پیشروی» شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آژیرهای هشدار هوایی در پایتخت اوکراین و سایر استان‌های این کشور، در بامداد یکشنبه 24 اردیبهشت به صدا درآمد و وضعیت آماده‌باش برای حملات هوایی در سراسر کشور را اعلام کرد.

بر اساس اطلاعات نقشه الکترونیکی وزارت «تحول دیجیتال» اوکراین، آژیرهای هشدار هوایی در شهر کی‌یف و 12 استان دیگر اوکراین شنیده شد.

رسانه‌های اوکراینی گزارش دادند که صدای انفجار در استان «سومی» و خرسون در بخش تحت کنترل کی‌یف، شنیده شد.

تعدادی از رسانه‌های اوکراینی شنبه اعلام کردند که انفجارهایی نیز در منطقه چرنوبیل اوکراین و مرکز اداری آن در شهر چرنوبیل رخ داده است.

همزمان میخائیل گولووکو، رئیس شورای منطقه‌ای چرنوبیل، از «پرواز» جنگنده‌ها بر فراز منطقه صنعتی این شهر خبر داد.

در حالی که ارتش اوکراین شنبه تأکید کرد در اطراف شهر باخموت، مرکز ماه‌ها نبردها در شرق اوکراین، موفق به «پیشروی» شده است، روسیه نیز اعلام کرد پیشروی‌هایی را در داخل این شهر ویران شده که بخش اعظم آن را در کنترل دارد، رقم زده است.

به گفته منابع اوکراینی شنبه، در بمباران شهر کوستیانتینیوکا در 25 کیلومتری جنوب غربی باخموت در شرق اوکراین، 10 نفر از جمله کودکان زخمی شدند.

مقامات محلی نیز اعلام کردند که دست‌کم یک هواپیما شنبه در منطقه‌ای در جنوب روسیه در مرز با اوکراین سقوط کرد. این در حالی است که یک مقام مسئول مدعی شد، مسکو چهار هواپیما را از دست داده است.

از سویی جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز گذشته از کشورهای عضو خواست تا تحویل تجهیزات نظامی به اوکراین را «تسریع» کرده و برای مقابله با حملات روسیه، تسلیحات دوربرد را در اختیار کی‌یف، قرار دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید