نتانیاهو: هرکس به ما آسیب بزند خون خود را هدر می‌دهد

علاوه بر دهها غیرنظامی از جمله شماری از زنان و کودکان، تاکنون بیش از پنج تن از فرماندهان گروه جهاد اسلامی در حملات اسرائیل به غزه کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، با اعلام عدم توقف حملات به فلسطینیان و تاکید بر پیشبرد عملیات «با سرعت کامل» تهدید کرد: «هرکس به ما آسیب برساند، خون خود را هدر می‌دهد.»

تل‌آویو تاکنون چند تن از فرماندهان ارشد گروه جهاد اسلامی را کشته و منابع فلسطینی می‌گویند که عملیات‌های ارتش اسرائیل به کشته شدن 28 نفر از جمله زنان و کودکان و زخمی شدن دهها تن دیگر در نوار غزه منجر شده است.

این در حالی که شلیک موشک‌های فلسطینی برون مرزی اولین قربانی را در روز پنج‌شنبه برای اسرائیل به بار آورد.

خبرگزاری «رویترز»، به نقل از دو مقام جهاد اسلامی و یک دیپلمات خارجی خبر داد که با ادامه راکت‌اندازی از نوار غزه و حملات هوایی اسرائیل به گروه‌های فلسطینی در این باریکه، مصر میزبان «محمد الهندی» از مقامات ارشد جهاد اسلامی در قاهره بود تا برای پایان دادن به ادامه درگیری‌ها تلاش کند. با این حال هیچ نشانه‌ای از پیشرفت فوری وجود نداشت.

سامح شکری، وزیر خارجه مصر به خبرنگاران در برلین گفت: «تلاش‌های مصر برای آرام کردن اوضاع و از سرگیری روند سیاسی هنوز به ثمر نرسیده است.»
با کشته شدن علی غالی، رئیس نیروی موشکی جهاد اسلامی و احمد ابو دقه از فرماندهان ارشد شاخه مسلح جهاد اسلامی، از زمان آغاز حمله اسرائیل به غزه در روز سه‌شنبه، تعداد افراد ارشد کشته شده این گروه به بیش از پنج نفر رسیده است.

ارتش اسرائیل گفت که غالی و ابودقه در پرتاب موشک به سمت اسرائیل در روزهای اخیر و همچنین در نبردهای قبلی با جهاد اسلامی، کمک کردند.
از سوی دیگر، با ادامه حملات راکتی گروه‌های نظامی فلسطینی در پی اصابت موشک به یک ساختمان چهار طبقه در شهر رخووت در جنوب تل آویو، یک نفر کشته و پنج تن دیگر زخمی شدند.

ارتش اسرائیل می‌گوید این مرگ اولین مورد تلفات جانی در این دور از درگیری‌ها در اسرائیل بود.

ارتش اسرائیل اعلام کرده که تا صبح پنج‌شنبه 158 هدف را در غزه مورد حمله قرار داده است و حداقل 523 راکت توسط فلسطینی‌ها به سوی اسرائیل پرتاب شده که 380 فروند از آنها به حریم هوایی اسرائیل وارد شده و ما بقی در مناطقی در غزه سقوط کرده‌اند.

با این حال، داوود شهاب، سخنگوی جهاد اسلامی با تکذیب این ادعاها، گفته است:«یک بار دیگر اسرائیل سعی می‌کند از مسئولیت خود در قتل غیرنظامیان از طریق جعل و دروغ فرار کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید