ترامپ خواستار تجدید نظر دادگاه در حکم پرونده تعرض جنسی شد

وکیل کارول گفته تیم حقوقی موکلش ممکن است بر اساس اظهارات جدید ترامپ شکایت دیگری علیه وی تنظیم کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، خواستار تجدید نظر دادگاه در پرونده تعرض جنسی وی به ای. جین کارول، روزنامه‌نگار سابق مجله «اِل» شد. دادگاه روز سه‌شنبه ترامپ را بابت «تعرض جنسی» به کارول به پرداخت 5 میلیون دلار غرامت محکوم کرده بود.

به گزارش «هیل»، تیم حقوقی ترامپ بعدازظهر پنجشنبه درخواست استیناف موکل خود را به دادگاه استیناف دوم ایالات متحده تسلیم کرد، که اولین گام رسمی ترامپ در راستای اعتراض به حکم و درخواست تجدید نظر است.

کارول ترامپ را متهم کرده که در اواسط دهه 1990 در یک فروشگاه زنجیره‌ای نیویورک به او تجاوز کرده و بعداً با رد ادعاهایش او را بدنام کرده است. هیئت منصفه دادگاه فدرال نیویورک در منطقه منهتن گرچه در نهایت به این نتیجه رسید که ترامپ مرتکب «تجاوز جنسی» نشده است، اما حکم داد که وی به احتمال زیاد مرتکب «تعرض جنسی» شده باشد.

کارول همچنین از ترامپ به دلیل «افترا» به خود شکایت کرده است. رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در پستی که در اکتبر 2022 در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرد، مدعیات کارول را «کلاهبرداری کامل» خوانده بود و گفته بود «این آدم اصلا در سطح من نیست».

با وجودی که هیئت منصفه در حکم خود اعلام کرد که انکار ترامپ به منزله افترا علیه کارول است، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا چهارشنبه شب طی مصاحبه‌ای که با خبرگزاری «سی‌ان‌ان» داشت، کماکان بر «ساختگی» بودن ادعاهای کارول اصرار کرد و گفت: «من اصلا این زن را نمی‌شناسم. هرگز او را ندیده‌ام. هیچ نمی‌دانم او کیست.»

روبرتا کاپلان، وکیل کارول، پس از پخش برنامه ترامپ از سی‌ان‌ان، به روزنامه «نیویورک تایمز» گفت که تیم حقوقی موکلش ممکن است بر اساس اظهارات جدید ترامپ شکایت دیگری علیه وی تنظیم کند.

به گفته وی: «بدیهی است که همه گزینه‌ها روی میز است و ما باید به‌طور جدی آنها را بررسی کنیم. باید جوانب مثبت و منفی قضیه را بسنجیم و احتمالاً در یکی دو روز آینده تصمیم خود را اعلام خواهیم کرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید