مسکو ادعای پیشروی نیروهای اوکراینی در باخموت را تکذیب کرد

یوگنی پریگوژین، رئیس گروه نظامی روسی «واگنر»: حملات اوکراین در باخموت «متأسفانه موفقیت آمیز» بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

درحالی که مقامات دفاعی روسیه بر عدم موفقیت ضدحمله‌های سنگین اوکراین در جبهه باخموت تاکید دارند، بنیانگذار گروه نظامی روسی «واگنر» بر موفقیت ارتش اوکراین در این حملات صحه گذاشت.

در تازه‌ترین تحولات میدانی، پدافند اوکراین جمعه 22 اردیبهشت اعلام کرد که نیروهایش در اطراف این شهر واقع در منطقه دونتسک در شرق اوکراین که ماه‌هاست صحنه تمرکز نبرد با روسیه است، به پیش‌روی قابل توجهی دست یافتند.

زیان‌های اساسی

هانا مالیار، معاون وزیر دفاع اوکراین در بیانیه‌ای در شبکه‌های اجتماعی گفت: «دشمن متحمل خسارات زیادی در زمینه نیروی انسانی شده است.»

به گزارش «فرانس‌پرس»، مالیارهمچنین افزود که نیروهای اوکراینی، دو کیلومتر در نزدیکی باخموت پیشروی داشته و ارتش طی هفته جاری، هیچ موضعی را در باخموت از دست نداده است.

مسکو تکذیب کرد

از سوی دیگر، وزارت دفاع روسیه ضمن تکذیب دستیابی کی‌یف به پیشروی در باخموت، شامگاه پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اعلامیه‌های جداگانه در تلگرام مبنی بر رخنه در چندین نقطه در خط مقدم، با واقعیت ارتباطی ندارد» و نیروهای روسیه، چندین حمله اوکراین در چندین نقطه را دفع کردند.

الکساندر سرسکی، فرمانده نیروی زمینی ارتش اوکراین نیز چهارشنبه گذشته اعلام کرد که نیروهایش «ضدحمله‌های مؤثری را آغاز کردند که باعث شد دشمن در برخی مناطق جبهه، تا دو کیلومتر عقب‌نشینی کند.»

پریگوژین: حملات اوکراین در باخموت موفقیت‌آمیز بود

این در حالی است که یوگنی پریگوژین، رئیس گروه نظامی روسی «واگنر» پس از انتقادات شدید از ارتش روسیه، تأکید کرد که حملات اوکراین در باخموت «متأسفانه موفقیت‌آمیز بود.»

از ماه‌ها پیش نیروهای روسی به‌ویژه عوامل گروه نظامی «واگنر»، به تدریج و آرام آرام بر مناطقی ار باخموت مسلط شدند، اما مقاومت اوکراین همچنان در غرب این شهر، با شدت هرچه تمامتر ادامه دارد.

نبرد باخموت، این شهر را به ویرانه‌ای مبدل ساخته است که بیش از 85 درصد آن، زیر کنترل روس‌ها است و شاهد طولانی‌ترین و خونین‌ترین نبردها از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین در فوریه 2022 بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید