وال استریت ژورنال: شکست ترامپ در پرونده آزار جنسی بر انتخابات 2024 سایه انداخت

برخی استراتژیست‌های مبارزات انتخاباتی گفته‌اند که مسائل حقوقی فزاینده ترامپ در نهایت اعتماد رأی‌دهندگان به وی را متزلزل خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه «وال استریت ژورنال» در سرمقاله‌ای نوشته شکست دونالد ترامپ در پرونده آزار جنسی ای. جین کارول، روزنامه‌نگار مجله «اِل»، بر تلاش‌های رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا برای دستیابی دوباره به کاخ سفید در سال 2024 سایه انداخته است، و به زودی مشخص خواهد شد که آیا پایه اجتماعی وی و متحدان جمهوری‌خواه او تا آخر با ترامپ خواهند ماند یا خیر.

رای روز سه‌شنبه علیه ترامپ، دومین رای دادگاه در سال جاری بود که ترامپ را متحمل شکست حقوقی می‌کرد. پرونده اول مربوط به پرداخت حق‌السکوت به استورمی دنیلز، ستاره فیلم‌های پورن، و کارن مک‌دوگال، مدل مجله «پلی‌بوی» بود.

ترامپ در تمام موارد ارتکاب هرگونه تخلف را رد کرده و حکم روز سه‌شنبه دادگاه را به عنوان «ادامه گسترده‌ترین شکار جادوگر در تمام اعصار» محکوم کرده است. جو تاکوپینا، رهبر تیم حقوقی ترامپ، گفته موکلش قصد دارد درخواست تجدید نظر کند.

به گفته وال استریت ژورنال، کارزار انتخاباتی ترامپ با موجی از نظرسنجی‌های قوی به سود او همراه بوده است. اکثر جمهوری‌خواهان، از جمله برخی که مخالف سومین دوره نامزدی متوالی او برای ریاست جمهوری هستند، پس از صدور کیفرخواست ماه آوریل، در پرونده‌ای که به گفته برخی از دموکرات «ضعیف» بود، گرد ترامپ جمع شدند.

تاکنون میلیون‌ها دلار کمک مالی به کارزار انتخاباتی ترامپ اهدا شده است، و ستاد انتخاباتی وی نتیجه مشابهی را پس از صدور حکم روز سه‌شنبه پیش‌بینی می‌کند. با این حال باید دید که پرونده کارول چه تاثیری بر رای‌دهندگان احتمالی به ترامپ، فراتر از وفادارترین حامیان وی خواهد گذاشت.

برخی استراتژیست‌های مبارزات انتخاباتی به وال استریت ژورنال گفته‌اند که به نظر آنها مسائل حقوقی فزاینده ترامپ، شامل ادامه تحقیقات جنایی مربوط به فشار وی بر مقامات ایالت جورجیا پس از انتخابات 2020 و حمله 6 ژانویه هواداران ترامپ 2021 به کنگره آمریکا، در نهایت اعتماد رأی‌دهندگان به وی را متزلزل خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید