کره جنوبی «زرادخانه شناور» می‌سازد

زرادخانه شناور هنگامی که عملیاتی شد، به عنوان بخشی از «زنجیره هدف‌گیری» کره جنوبی علیه کره شمالی عمل خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کره جنوبی خود را آماده ساخت یک «زرادخانه شناور» برای حمل و پرتاب تعداد زیادی موشک به سوی کره شمالی می‌کند. این کشتی جنگی اولین بار نزدیک به سه دهه پیش برای نیروی دریایی ایالات متحده پیشنهاد شد، اما هرگز ساخته نشد.

«کشتی آتش‌‌بار مشترک» که برای حمل تعداد زیادی موشک بالستیک طراحی شده است، قرار است برای حمله به دولت و تسلیحات هسته‌ای کره شمالی، در صورتی که پیونگ‌یانگ بخواهد از آن علیه سئول استفاده کند، مورد استفاده قرار گیرد.

اگرچه پایگاه‌های هوایی و موشکی کره جنوبی ثابت هستند، کره شمالی می‌تواند آنها را با راکت‌ها و موشک‌های دوربرد هدف قرار دهد، اما مکان‌یابی و انهدام کشتی آتش‌بار مشترک در دریا برای پیونگ‌یانگ دشوارتر خواهد بود.

شرکت کره‌ای «دی‌اس‌ام‌ای» قرار است تا پایان دهه جاری سه نسخه از این زرادخانه شناور تولید کند. ماموریت اصلی کشتی آتش‌‌بار مشترک حمل حداکثر 80 موشک بالستیک جدید است که در حال حاضر در دست توسعه هستند و هر کدام به کلاهک‌های غیراتمی مجهز هستند.

زرادخانه شناور هنگامی که عملیاتی شد، به عنوان بخشی از «زنجیره هدف‌گیری» کره جنوبی عمل خواهد کرد. این زنجیره شبکه‌ای از حسگرها، جاسوسان، نیروهای ویژه و تیراندازان است که برای از میان برداشتن کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، در جریان یک بحران هسته‌ای، به منظور مقابله با تهدید پیونگ‌یانگ طراحی شده‌اند.

زرادخانه شناور کره جنوبی ریشه در طرحی آمریکایی در دهه 1990 دارد. با پایان جنگ سرد، بودجه دفاعی ایالات متحده به شدت کاهش یافت، و اندازه نیروی دریایی این کشور از 592 کشتی در سال 1989 به 318 در سال 2000 رسید.

در آن زمان، بر اساس پژوهش‌های آینده‌نگرانه، طرح تولید یک کشتی زرادخانه‌ای که می‌توانست تنها با استفاده از 50 ملوان 500 موشک را هدایت کند، مورد بررسی قرار گرفت. اما این طرح نامناسب تشخیص داده شد و در نهایت به خط تولید نرسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید