تداوم درگیری‌ سنگین ارتش روسیه و نیروهای اوکراین؛ نبرد خیابانی در باخموت

بنیانگذار «واگنر»: تنها دو کیلومتر تا سیطره کامل بر باخموت فاصله داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار «العربیه»، چهارشنبه، 20 اردیبهشت، از تداوم نبردها در چندین محور درگیری در شرق و جنوب اوکراین به‌ویژه شهر باخموت که صحنه نبردی سنگین و جنگ‌های خیابانی است، خبر داد.

بر اساس این گزارش، گروه نظامی روسی «واگنر» به حملات خود به مناطق غربی باخموت ادامه داد و اظهارات یوگنی پریگوژین بنیانگذار این گروه، حاکی از آن است که نیروهای روسی، روزانه صدها متر در غرب باخموت پیشروی دارند به طوری که تنها دو کیلومتر تا سیطره کامل این شهر به دست قوای «واگنر» باقی مانده است.

پریگوژین با بیان این که اصابت موشک‌های «هیمارس» به مواضع استقرار نیروهای «واگنر» و مکان اقامت اسرای اوکراینی، زیان‌های جانی دربرنداشت، یادآور شد که نیروهایش به پاکسازی مناطق تحت کنترل خود در باخموت ادامه می‌دهند.

گلوله‌باران دونتسک

از سوی دیگر، گلوله‌باران دونتسک توسط نیروهای اوکراین ادامه یافت و به ویژه در مناطق نزدیک به خطوط مقدم جبهه با شدت بیشتری همراه بود.

نیروهای اوکراینی، مناطق تمرکز جدایی‌طلبان در دونتسک را با راکت و گلوله‌های توپ هدف قرار دادند که کشته و زخمی برجای نگذاشت.

به گزارش دفتر نمایندگی جمهوری خلق دونتسک، نیروهای مسلح اوکراین طی 24 ساعت گذشته 45 بار جمهوری دونتسک را گلوله باران و در مجموع 208 گلوله توپ شلیک کردند که طی آن یک نفر زخمی شد.

بر اساس این گزارش، در این حملات، دونتسک، گورلوفکا، چروکایا بالکا، اوزریانوفکا، یاسینواتایا، ماکیفکا، الکساندروکا، ینوفکا، نووپتروفکا، اوکتیابرسکی، ولادیمیروفکا هدف قرار گرفتند و 8 ساختمان مسکونی و یک زیرساخت غیرنظامی آسیب دیدند.

نیروهای روسی نیز مواضع ارتش اوکراین در محورهای کوبیانسک و کراسنی لیمان در مرزهای استان خارکیف با استان دونتسک را هدف حمله قرار داده و نیروهای اوکراینی نیز برای حفظ مناطق پس‌گرفته‌شده در محور خارکیف، تلاش می‌کنند.

جنگنده‌های روسیه نیز با هدف در هم‌شکستن مقاومت ارتش اوکراین، مواضع آنها را با استفاده از بمب‌های هوشمند، هدف قرار داده و نبردهای سنگینی در غرب شهرک پروامایسکایا در محور غرب دونتسک در جریان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید