سفر رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا به کی‌یف برای بزرگداشت «روز اروپا»

اورسولا فون درلاین: اتحادیه اروپا در بسیاری از موضوعات، دست در دست اوکراین عمل می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اورسولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، سه‌شنبه 19 اردیبهشت در حالی برای شرکت در بزرگداشت «روز اروپا» وارد کی‌یف شد که اوکراین در اقدامی نمادین، از برگزاری جشن پیروزی بر آلمان نازی در نهم مه مطابق سنن اتحاد شوروی و روسیه، چشم‌پوشی کرد.

به گفته یکی از خبرنگاران همسفر با رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، او سوار بر قطار از لهستان به اوکراین رفت تا ضمن دیدار با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری این کشور، تلاش‌های اوکراین برای پیوستن به اتحادیه اروپا را پیگیری کند.

رئیس جمهوری اوکراین با صدور فرمانی تصریح کرد که به جای جشن گرفتن سالگرد پیروزی بر آلمان نازی، «روز اروپا» در نهم مه در همداستانی با اتحادیه اروپا، جشن گرفته شود.

فون درلاین در قطار راهی کی‌یف به خبرنگاران گفت: «از تصمیم پرزیدنت زلنسکی برای تعیین نهم مه به عنوان روز اروپا، استقبال می‌کنم. اوکراین بخشی از خانواده اروپایی ما است.»

رئیس کمیسیون اروپا افزود: «حضور امروز من در کی‌یف در نهم مه، جنبه نمادین دارد اما در عین حال نشان‌دهنده یک واقعیت بسیار مهم و عملی با این مضمون است که اتحادیه اروپا در بسیاری از موضوعات، دست در دست اوکراین عمل می‌کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید