روسیه در شرایط امنیتی فوق‌العاده «روز پیروزی» را جشن می‌گیرد

ده‌ها خودروی نظامی در مرکز مسکو، به منظور آغاز جشن «روز پیروزی» رژه رفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روسیه به مناسبت پیروزی بر آلمان نازی در جنگ جهانی دوم، مراسم «روز پیروزی» را تحت شرایط امنیتی فوق‌العاده در میدان سرخ مسکو برگزار می‌کند.

این مراسم، سه‌شنبه 19 اردیبهشت، در حالی برگزار می‌شود که مقامات روسیه در هفته‌های گذشته مدعی شده بودند، اوکراین عامل یک حمله پهپادی به کاخ کرملین بوده است.

Advertisement

میدان سرخ در نزدیکی کاخ کرملین، اقامتگاه رئیس‌جمهوری روسیه واقع شده است.

این روز یکی از مهم‌ترین تعطیلات رسمی در روسیه است. روزی که در آن یاد و خاطره هزاران روس، که جان خود را برای «جنگ ملی بزرگ» از دست داده بودند، زنده نگه داشته می‌شود.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و دیگر مقامات ارشد این کشور با حضور در میدان سرخ، شاهد رژه تانک‌ها، موشک‌های قاره‌پیما و سربازان پیاده‌نظام خواهند بود.

برگزارکنندگان این مراسم تصمیم گرفته‌اند، مانور هواپیماها و جنگنده‌ها برای این روز را لغو کنند. موضوعی که نشان‌دهنده وضع تدابیر امنیتی شدید به‌منظور جلوگیری از حمله هواپیماهای بدون سرنشین است.

درگیری‌ها بین نیروهای روسیه و ارتش اوکراین همچنان ادامه دارد و گزارش‌ها حاکی از مشارکت شمار کمتری از سربازان روسی در مراسم روز پیروزی سال جاری است.

پوتین قرار است با حضور رهبران برخی از جمهوری‌های اتحاد جماهیر شوروی سابق، در میدان سرخ سخنرانی کند.

او سال گذشته در سخنرانی خود به موضوع اوکراین اشاره‌ای نکرد، اما ضمن انتقاد از افزایش حضور ناتو در شرق اروپا و نزدیکی به مرزهای روسیه، از اتحاد جماهیر شوروی سابق برای مقاومت در برابر هیتلر به‌خوبی یاد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید