ترامپ از علنی‌کردن مدارک دادگاه در پرونده حق‌السکوت منع شد

ترامپ ماه پیش به جعل سوابق مالی مرتبط با پرداخت حق‌السکوت به یک ستاره فیلم‌های پورن و یک مدل مجله «پلی‌بوی» متهم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادگاه ایالتی نیویورک که رسیدگی به پرونده پرداخت «حق‌السکوت» توسط دونالد ترامپ را بر عهده دارد، روز دوشنبه با صدور دستوری رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا را از انتشار برخی اسناد این پرونده در رسانه‌های اجتماعی منع کرد.

به گزارش «ان‌بی‌سی»، قاضی خوان مرچن در دستور جدید خود تا حد زیادی طرف آلوین برگ، دادستان منطقه‌ای منهتن را گرفت، که معتقد است ترامپ باید از انتشار برخی شواهد جدید پیش از محاکمه منع شود.

در این دستور آمده است که ترامپ مجاز است «مدارک محدودالانتشار» حساس را تنها در حضور وکلای خود بازبینی کند، و «اجازه کپی‌برداری، عکس‌برداری، رونویسی، یا به‌طور مستقل در اختیار داشتن مدارک محدودالانتشار را ندارد.»

به علاوه، دستور مذکور ترامپ را از مشاهده «تصاویر تحقیقات جنایی تلفن‌های همراه شاهدان» منع می‌کند، اگرچه وکلای او می‌توانند پس از کسب اجازه از قاضی «بخش‌های تأییدشده» از تصاویر را به او نشان دهند.

دادستانی منطقه منتهن پیشتر استدلال کرده بود که «خطر» استفاده نامناسب ترامپ از مدارک «بسیار زیاد» است، و گفته بود به «ضمانت‌هایی» نیاز است که از «پنهان بودن مدارک» محافظت ‌کند.

به گفته دادستانی منهتن: «دونالد ترامپ سابقه‌ای طولانی و شاید منحصر به فرد در حمله به شهود، بازپرسان، دادستان‌ها، اعضای هیئت منصفه، قضات و سایر افراد دخیل در پرونده‌های حقوقی علیه وی دارد، که این افراد و خانواده‌های آنها را در معرض خطرات امنیتی قابل توجهی قرار داده است.»

به گفته ان‌بی‌سی، ترامپ ماه پیش به جعل سوابق مالی مرتبط با پرداخت حق‌السکوت به استورمی دنیلز، ستاره فیلم‌های پورن، و کارن مک‌دوگال، مدل مجله «پلی‌بوی»، متهم شد.

به گفته دادستانی منهتن، افراد نزدیک به ترامپ در اواخر کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری سال 2016 به این دو زن حق‌السکوت پرداختند تا آنها درباره روابط جنسی خود با وی سکوت کنند. ترامپ خود را بی‌گناه دانسته و گفته است که رابطه خارج از ازدواج نداشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید