تداوم نبردهای سنگین در باخموت و دفع حملات هوایی به کی‌یف

حملات سه‌شنبه پس از آن انجام شد که روسیه بزرگترین حمله پهپادی در چارچوب عملیات هوایی 10 روز قبل را در پی یک دوره آرامش آغاز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که نبرهای سنگین در مناطق و خیابان‌های شهر باخموت در شرق اوکراین با شدت در این شهر تقریبا ویران‌شده در جریان است.

در آخرین تحولات میدانی، مدیریت نظامی در کی‌یف، پایتخت اوکراین، سه‌شنبه 19 اردیبهشت اعلام کرد که سامانه‌ پدافند هوایی در پی هشدارهای هوایی متعدد در سراسر کشور، در حال مقابله با حملات روسیه به این شهر است.

این مرکز از طریق کانال پیام‌رسان «تلگرام» نوشت: «سامانه‌‌های پدافند هوایی در نزدیکی کی‌یف، فعال شده و به حملات هوایی روسیه واکنش نشان دادند.»

در همین رابطه، آژیر حمله هوایی در ساعات نخست سه‌شنبه در شهر کی‌یف و بیشتر مناطق مرکزی و شرقی تا جنوب و منطقه خرسون و اودسا در دریای سیاه به صدا درآورد.

حملات سه‌شنبه پس از آن انجام شد که روسیه بزرگترین حمله پهپادی در چارچوب عملیات هوایی 10 روز قبل را در پی یک دوره آرامش آغاز کرد.

ارسال مهمات برای واگنر

از سویی، یوگنی پریگوژین، بنیانگذار گروه نظامی خصوصی «واگنر» اعلام کرد که نبردهای سنگینی در باخموت (آرتیوموفسک) در جریان است و نیروهای روسی به پیشروی خود ادامه می‌دهند. او همچنین تاکید کرد که روند ارسال مهمات برای نیروهایش آغاز شده است.

دفتر رسانه‌ای پریگوژین، دوشنبه از طریق «تلگرام»، به نقل از او نوشت: «بیشترین پیشروی امروز یگان‌ها، 130 متر بود و تقریباً 2.36 کیلومتر مربع همچنان در کنترل دشمن است.»

پریگوژین با تاکید بر این که «نبردهای سنگینی در جریان است و یگان‌ها در حال پیشروی هستند»، افزود: «دریافت مهمات را آغاز کرده‌ایم.»

پریگوژین، در هفتم مه اعلام کرده بود، یگان‌های واگنر مهمات و تسلیحات لازم برای تداوم عملیات رزمی را دریافت خواهند کرد و افزود که سرگئی سوروویکین، فرمانده نیروهای هوافضای روسیه، بر گفت‌وگو با وزارت دفاع در ارتباط با روند تصمیم گیری پیرامون ارسال سلاح برای این گروه نظامی نظارت خواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size