فیلم «مناظره افشاشده» نگرانی‌های دیسانتیس درباره ترامپ را آشکار می‌کند

دیسانتیس: یک بار در کنگره بر خلاف ترامپ رای دادم. باید این قضیه را طوری مطرح کنم که رای‌دهندگان به او عصبانی نشوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «ای‌بی‌سی» به یک فیلم دو ساعت و نیمه از جلسات تمرینی ران دیسانتیس برای کارزار انتخابات فرمانداری فلوریدا در سال 2018 دست یافته است که نشان می‌دهد فرماندار فعلی فلوریدا که در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو رقیب دونالد ترامپ خواهد بود، نگران واکنش پایگاه اجتماعی رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا است.

اظهارات دیسانتیس در این نوار نشان می‌دهد که چگونه فرماندار فلوریدا، که اکنون آماده ورود به مرحله مقدماتی انتخابات درون‌حزبی جمهوری‌خواهان است، پیشتر کلی حساب و کتاب کرده بود تا در عین رفتن به راه خود، حمایت پایگاه اجتماعی «شدیدا وفادار» ترامپ را نیز کسب کند.

به گفته ای‌بی‌سی، دیسانتیس در طول کارزار خود برای تصدی پست فرمانداری فلوریدا در سال 2018 با یک مسئله کلیدی دست و پنجه نرم می‌کرد که می‌تواند به زودی در جریان کارزار انتخاباتی خود برای کاخ سفید در سال 2024 دوباره با آن مواجه شود، و آن اینکه چگونه پایگاه اجتماعی ترامپ را از خود نرنجاند.

در فیلم جلسات مناظره ساختگی دیسانتیس برای کارزار فرمانداری سال 2018 که به طور اختصاصی به دست ای‌بی‌سی رسیده است، مت گیتز، نماینده کنگره از فلوریدا از دیسانتیس می‌پرسد: «آیا موضوعی وجود دارد که در مورد آن با رئیس‌جمهور ترامپ اختلاف نظر داشته باشید؟»

دیسانتیس که در آن زمان هنوز نماینده جمهوری‌خواه کنگره از ایالت فلوریدا بود، آهی عمیق می‌کشد و می‌گوید: «یک بار در کنگره بر خلاف او رای دادم. باید ببینم چطور می‌توانم این را توجیه کنم. باید این قضیه را طوری مطرح کنم که رای‌دهندگان به او عصبانی نشوند.»

منابع آشنا با فعالیت‌های اخیر فرماندار فلوریدا به ای‌بی‌سی گفته‌اند که تیم دیسانتیس بی سر و صدا آماده مناظره برای مرحله مقدماتی انتخاب کاندیدای ریاست‌جمهوری از سوی جمهوری‌خواهان می‌شود، و در این راستا بررسی مناظره‌های گذشته با رقبای وی در جریان انتخابات‌های مختلف را آغاز کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید