اوکراین از انهدام 35 پهپاد ارتش روسیه خبر داد

منابع داخلی به «العربیه»: نیروهای روسیه به شکلی بی‌وقفه، مواضع اوکراینی را زیر آتش گرفتند و شب گذشته، شبی جهنمی بود و مناطق غربی باخموت، أوضاع بسیار دشواری را تجربه می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که نیروهای روسی بر شدت حملات خود در خاک اوکراین می‌افزایند، کی‌یف از سرنگونی ده‌ها پهپاد روسی خبر داد.

ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین، دوشنبه، 18 اردیبهشت، اعلام کرد که نیروهای این کشور، تمامی 35 پهپاد «شاهد» ساخت ایران را که در طول شب گذشته توسط روسیه به سوی اهداف مختلف در سراسر اوکراین پرتاب شده بودند، منهدم کردند.

61 حمله هوایی

این ستاد در گزارش روزانه خود افزود که روسیه شب گذشته، 16 حمله موشکی، عمدتاً علیه شهرهای خارکیف، خرسون، میکولایف و اودسا انجام داد.

به گزارش «رویترز»، طی 24 ساعت گذشته، 61 حمله هوایی و 52 حمله با استفاده از سامانه‌های پرتاب موشک‌های سنگین علیه نیروهای اوکراینی و مناطق مسکونی انجام شده است.

بر أساس همین گزارش، طی این حملات، شماری از غیرنظامیان کشته و زخمی شدند و ساختمان‌های مرتفع، خانه‌های شخصی و زیرساخت‌های غیرنظامی، آسیب دیدند.

شبی جهنمی

این حملات همزمان با تداوم تهاجم سنگین نیروهای روسی گروه «واگنر» به باخموت در شرق در تلاش برای تصرف بخش غربی این شهر انجام گرفت.

به گفته منابع داخلی به «العربیه»، نیروهای روسیه به شکلی بی‌وقفه، مواضع اوکراینی را زیر آتش گرفتند و شب گذشته، شبی جهنمی بود و مناطق غربی باخموت، أوضاع بسیار دشواری را تجربه می‌کند.

این منابع در عین حال تاکید داشتند نیروهای اوکراینی با شجاعت تمام در حال دفاع هستند تا جلوی پیشروی نیروهای روسی «واگنر» را بگیرند.

جنگجویان اوکراینی درمنطقه خرومووا نیز در حال مقابله با حملات بی ‌امان روسیه برای کنترل بزرگراه، با استفاده از پوشش آتش توپخانه هستند.

ارتش روسیه ماه‌هاست که با تشدید حملات خود به مناطق اوکراین به ویژه در شرق، برای تصرف تمامی منطقه دونباس تلاش می‌کند و در این راستا به شکلی اساسی به حملات پهپادی تکیه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید