روسیه از خنثی‌کردن حمله پهپادی به فرودگاه نظامی در شمال شرق مسکو خبر داد

شمار حملات پهپادی به مناطقی از روسیه طی هفته‌های اخیر، افزایش قابل ملاحظه یافته و کرملین، اوکراین را در این رابطه متهم کرده است درحالی که کی‌یف، این اتهامات را رد می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای امنیت روسیه، یکشنبه، 17 اردیبهشت مدعی شد که حمله پهپادی به یک فرودگاه نظامی در مرکز این کشور را خنثی کرده است.

سرویس امنیت فدرال روسیه تاکید کرد که حمله پهپادهای اوکراینی به فرودگاه «سیورنی» در منطقه ایوانوو در شمال شرق مسکو خنثی شد.

بر أساس بیانیه سرویس امنیت فدرال روسیه، «حمله تروریستی به فرودگاه نظامی در منطقه ایوانوو علیه سیستم‌های هشدار پیش‌رس برنامه‌ریزی شده بود.»

شورای امنیت روسیه همچنین اعلام کرد که «شماری از اوکراینی‌ها که در کار تحویل مواد منفجره برای حمله به هواپیماهای نظامی روسیه بودند»، بازداشت شدند.

10 پهپاد

از سویی مدیریت روسیه در شبه‌جزیره الحاقی کریمه، ساعاتی پیش اعلام کرد که حملات شبانه ده پهپاد اوکراینی به سواستوپل را دفع کرده است.

میخائیل رازوگایف، فرماندار این شهر گفت که «یگان‌های پدافند هوایی و جنگ الکترونیک در طول شب، حمله جدید به سواستوپل را دفع کردند» که بندر اصلی ناوگان دریای سیاه روسیه است.

او طی پیامی در «تلگرام» نوشت که اوکراین «بیش از ده پهپاد» را پرتاب کرد که دو فروند از آنها بر فراز دریا سرنگون شد و دیگری پس از «خارج شدن از کنترل»، در جنگل سقوط کرد.

مقامات روسیه یک روز قبل، اعلام کردند که یک موشک بالستیک اوکراینی را بر فراز شبه‌جزیره کریمه سرنگون کردند.

این شبه‌جزیره الحاقی از تابستان 2022، به طور مداوم هدف حملات پهپادی قرار گرفته است.

از سویی شمار حملات پهپادی به مناطقی از روسیه طی هفته‌های اخیر، افزایش قابل ملاحظه یافته و کرملین، اوکراین را در این رابطه متهم کرده است درحالی که کی‌یف، این اتهامات را رد می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید