حمله پهپادی ناشناش و انفجارهای متعدد شبه‌جزیره کریمه را به لرزه درآورد

از زمان حمله به پل کریمه در هشتم اکتبر گذشته (2022)، این شبه‌جزیره الحاقی اوکراینی، هدف حملات متعددی به ویژه در سواستوپل قرار گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چند روز پس از اعلام روسیه مبنی بر انهدام یک شبکه اوکراینی در حال برنامه‌ریزی برای اجرای عملیات در شبه‌جزیره الحاقی کریمه، وقوع انفجارهای جدید، این شبه‌جزیره را لرزاند.

صدای انفجارها، یکشنبه 17 اردیبهشت در چندین نقطه در سراسر کریمه شنیده شد و سامانه‌های پدافند هوایی روسیه نیز چندین حمله را دفع کردند.

به گزارش کانال تلگرامی «بازا»​​ که با مراکز مجری قانون در روسیه مرتبط است، اوکراین پهپادهایی را به کریمه فرستاد و پدافند هوایی روسیه موفق شد دست‌کم یکی از آنها را بدون خسارت جانی، بر فراز بندر سواستوپل سرنگون کند.

بر اساس گزارش «رویترز»، انفجارهایی نیز در سواستوپل و ساکی که یک پایگاه هوایی روسیه در آن قرار دارد و همچنین چند مکان دیگر رخ داد.

حملات پیشین

میخائیل رازوگایف، فرماندار سواستوپل 3 روز پیش، اعلام کرده بود که پدافند هوایی، یک پهپاد را بر فراز پایگاه بلبک، منهدم کرده است.

از سویی دستگاه امنیتی روسیه نیز هفته گذشته مدعی شد یک شبکه اوکراینی که قصد اجرای عملیات ترور علیه سرگئی آکسیونوف، رئیس جمهوری کریمه، ولادیمیر کنستانتینوف، رئیس پارلمان و یانینا پاولنکو، شهردار یالتا را داشت، منهدم کرده است.

به گفته دستگاه امنیتی روسیه این شبکه همچنین تدارک برای انجام حملات تروریستی علیه زیرساخت‌های حمل و نقل در شبه‌جزیره را در دستور کار خود داشت.

از زمان حمله به پل کریمه در هشتم اکتبر گذشته (2022)، این شبه‌جزیره الحاقی اوکراینی، هدف حملات متعددی به ویژه در سواستوپل قرار گرفته که غالبا با استفاده از پهپاد انجام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم