دعوت از عموم مردم برای ادای سوگند وفاداری در مراسم تاجگذاری پادشاه چارلز

برای اولین بار در مراسم تاج‌گذاری پادشاه بریتانیا از دیگر زبان‌ها از جمله زبان‌های ولزی، اسکاتلندی و ایرلندی استفاده می‌شود و زنان اسقف نیز برای اولین بار در این مراسم شرکت خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر اسقف اعظم کانتربری اعلام کرد که مراسم تاج‌گذاری پادشاه چارلز در روز شنبه 16 اردیبهشت شامل دعوت از عموم مردم برای ادای سوگند وفاداری به همراه پادشاه و وارثان تاج و تخت خواهد بود.

در همین حال، متونی که قرار است در این مراسم خوانده شوند، به طور عمومی منتشر شدند.

جاستین ولبی، مدیر دفتر اسقف اعظم کانتربری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، دعوت از عموم مردم برای ادای سوگند وفاداری که در چارچوب «گروه کر موسوم به میلیونها صدا» تقدیم می‌شود، از جمله مراسم جدیدی است که همزمان با مراسم سنتی تاج‌گذاری ارائه خواهد شد.

مردم بریتانیا در انتظار مراسم تاج‌گذاری پادشاه چارلز سوم
مردم بریتانیا در انتظار مراسم تاج‌گذاری پادشاه چارلز سوم

بیانیه افزوده است که «هر کس در کلیسا یا خارج از آن می‌تواند بگوید: به شما به عنوان پادشاه و جانشینان شما طبق قانون وفادار خواهم ماند، باشد که خداوند من را یاری کند.»

برای اولین بار در مراسم تاج‌گذاری پادشاه بریتانیا جهت ادای دعا از دیگر زبان‌ها از جمله زبان‌های ولزی، اسکاتلندی و ایرلندی استفاده می‌شود و زنان اسقف نیز برای اولین بار در این مراسم شرکت خواهند کرد.

چارلز سوم که پس از مرگ ملکه الیزابت مادر در ماه سپتامبر به پادشاهی بریتانیا و 14 کشور دیگر رسید، قرار است امروز شنبه در مراسمی باشکوه که از اهمیت مذهبی مهمی برخوردار است، تاج‌گذاری کند.

مدیر دفتر اسقف اعظم کانتربری در توییتر خود نوشت: «سنت تاج‌گذاری بیش از یک هزار سال قدمت دارد با این حال شامل متون جدید و اصلاح‌شده بوده، و همان گونه که امید و آرزو داریم با مشارکت مردم از همه سنین، ادیان و پیشینه‌های مختلف اجرا خواهد شد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید