نویسنده نیویورکی از اتهام تجاوز علیه دونالد ترامپ صرف‌نظر کرد

ترامپ ماه اکتبر پارسال درباره این پرونده استشهاد ضبط شده داده بود و به هیئت منصفه گفته بود که تجاوز مذکور «ساخته و پرداخته ذهن کارول» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ای. جین کارول، روزنامه‌نگار سابق مجله «اِل» که مدعی شده بود دونالد ترامپ در میانه دهه 1990 میلادی در یک فروشگاه زنجیره‌ای در نیویورک به او تجاوز کرده است، از اتهام تجاوز علیه رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا صرف‌نظر کرد.

به گزارش «یو.اس.اِی. تودی»، پس از اعلام این صرف‌نظر از سوی تیم حقوقی کارول در روز پنجشنبه، ترامپ «شکایت ساختگی» را محکوم کرد و مدعی شد در دادگاه شرکت خواهد کرد، اگرچه وکلای وی ساعاتی بعد اعلام کردند که آنها نیز بدون احضار هیچ شاهدی به پیگیری پرونده از سوی خود پایان خواهند داد.

لوئیس کاپلان، قاضی منطقه‌ نیویورک، اعلام کرد ترامپ تا ساعت 5 بعد از ظهر روز یکشنبه فرصت دارد تا تقاضای بازگشایی پرونده را بدهد، وگرنه مذاکرات نهایی درباره این پرونده روز دوشنبه انجام خواهد شود.

آخرین شهادتی که هیئت منصفه روز پنجشنبه در این پرونده شنید، شهادت اَشلی هامفریز، جامعه‌شناس دانشگاه نورث‌وسترن بود. طبق ارزیابی هامفریز، حملات لفظی و رسانه‌ای ترامپ بین 368000 تا 2.76 میلیون دلار به شهرت کارول خسارت وارد کرده است.

از سوی دیگر، ترامپ اعلام کرد قصد ندارد این محاکمه را رها کند، و اصرار کرد که حتما کار را پی خواهد گرفت. او که برای بازرسی زمین‌های گلف خود به ایرلند و اسکاتلند سفر کرده است، گفت سفرش را نیمه‌تمام می‌گذارد و به آمریکا بازمی‌گردد.

ترامپ اوایل صبح پنجشنبه به وقت ایرلند به خبرنگاران گفت: «احتمالاً در دادگاه شرکت خواهم کرد. باید برگردم و با زنی که اتهام نادرستی به من زده است، و یک قاضی که به شدت با من دشمنانه برخورد می‌کند، روبرو شوم.»

ترامپ ماه اکتبر پارسال درباره این پرونده استشهاد ضبط شده داده بود و به هیئت منصفه گفته بود که تجاوز مذکور «ساخته و پرداخته ذهن کارول» است. او گفت اگر چنین اتفاقی می‌افتاد، خریداران و کارمندان فروشگاه سر و صدا را می‌شنیدند و به حراست فروشگاه اطلاع می‌دادند. به گفته وی: «این مضحک‌ترین و مشمئزکننده‌ترین داستانی است که تاکنون شنیده‌ام.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size