انفجارهای پی در پی در کی‌یف و سرنگونی یک پهپاد بر فراز کاخ ریاست جمهوری اوکراین

بنا به اعلام اوکراین سامانه‌های پدافند هوایی این کشور یک پهپاد خودی که از کنترل خارج شده بود را نیز بر فراز کییف سرنگون کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با اعلام آماده‌باش هوایی، انفجارهایی پی در پی شامگاه پنج‌شنبه 14 اردیبهشت کی‌یف، پایتخت اوکراین را لرزاند.

همزمان با آن و بنا بر ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی یک پهپاد در آسمان پایتخت رؤیت شد که سامانه‌های پدافندی اوکراین به آن واکنش نشان دادند.

بنا بر رسانه‌های اوکراینی در ادامه واکنش سامانه پدافندی این کشور پهپاد مورد اشاره بر فراز کاخ ریاست جمهوری اوکراین هدف قرار گرفته و سرنگون شد.
ویدیوهای منتشر شده صحنه‌هایی از لحظه رهگیری و سرنگونی این پهپاد توسط سامانه‌های پدافندی اوکراین بر فراز کاخ ریاست جمهوری این کشور را نشان می‌دهد.

ساعتی پس از آن مقامات اوکراینی اعلام کردند که سامانه‌های پدافند هوایی این کشور یک پهپاد خودی که از کنترل خارج شده بود را نیز بر فراز کی‌یف سرنگون کردند.

به‌دنبال تهدیدهای روسیه، مقامات اوکراینی درباره وقوع حملات هوایی و بمباران‌های موشکی روسیه علیه مناطق شهری این کشور هشدار داده و آماده‌باش لازم را صادر کردند.

شاهدان عینی صدای شلیک آتش‌بارها و انفجارهای پی در پی در نزدیکی و وسط پایتخت اوکراین را گزارش کردند.
در پی حمله پهپادی به کاخ کرملین که روسیه اوکراین و آمریکا را به نقش داشتن در آن متهم کرده، شب گذشته نیز انفجارهای قوی کی‌یف را لرزاند و مرکز صنایع نظامی «ارسنال» هدف قرار گرفت.

بنا به شاهدان عینی صدای آژیرهای خطر همزمان با حملات هوایی و موشکی به پایتخت و شهرهای اوکراین بهر مدت سه ساعت و نیم به صدا درآمده است.

در ادامه آن روسیه مجددا صبح پنج‌شنبه اوکراین را هدف حملات پهپادی خود قرار داد که به‌دنبال آن ارتش اوکراین از سرنگونی 18 پهپاد از مجموع 24 پهپادی که صبح پنج‌شنبه توسط روسیه برای ضربه زدن به اهدافی در این کشور پرتاب شده، خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم