چین از دو طرف منازعه در اوکراین خواست سطح تنش‌ها را کاهش دهند

کاخ کرملین در اطلاعیه‌ای با متهم‌کردن کی‌یف جهت ترور رئیس جمهوری روسیه توضیح داد که دو پهپاد با هدف حمله به کرملین توسط سامانه دفاع هوایی مستقر در مسکو‌ سرنگون‌ شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ماو نینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین، پنج‌شنبه 14 اردیبهشت در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت که دو طرف منازعه در اوکراین باید از هر اقدامی که به افزایش تنش‌ها منجر می‌شود، اجتناب کنند.

سخنگوی وزارت خارجه چین در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاری روسی «تاس» پیرامون حمله پهپادی به کاخ کرملین تصریح کرد که «دو طرف باید از اقدامات افزایش‌دهنده سطح تنش‌ها دوری کنند.»

کاخ کرملین، چهارشنبه در اطلاعیه‌ای با متهم‌کردن کی‌یف جهت ترور رئیس جمهوری روسیه توضیح داد که دو پهپاد با هدف حمله به کرملین توسط سامانه دفاع هوایی مستقر در مسکو‌ رهگیری و سرنگون‌ شدند.

اطلاعیه، این حمله پهپادی و تلاش برای ترور پوتین را «عملیات تروریستی» توصیف و اعلام کرد که به این حمله در زمان و مکان مناسب واکنش نشان خواهد داد.

طبق اطلاعیه کاخ کرملین، به رئیس جمهوری روسیه هیچ گونه آسیبی وارد نشد و او به روند فعالیت‌های روزانه خود ادامه داد.

در همین رابطه، اوکراین هر گونه حمله پهپادی به کاخ کرملین با هدف ترور رئیس جمهوری روسیه را رد و تکذیب کرد.

موضع آمریکا

کاخ سفید هم با اعلام این که واشینگتن حملات اوکراین در بیرون از مرزها را ترغیب نمی‌کند، افزود: «نمی‌توانیم صحت اتهامات روسیه علیه کی‌یف مبنی بر حمله به کرملین را تایید کنیم.»

کارن ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید خاطرنشان کرد که آمریکا در موقعیتی نیست که جزئیات اظهارات درباره حمله به کاخ کرملین را تایید کند.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا نیز با ابراز همین موضع اعلام کرد که به هرگونه ادعای کرملین به «دیده تردید» خواهد نگریست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید