ترامپ در پرونده تجاوز به روزنامه‌نگار نیویورکی شهادت نخواهد داد

از آنجایی که محاکمه مدنی است و نه جنایی، ترامپ موظف نیست تا شخصا در دادگاه حضور پیدا کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم حقوقی دونالد ترامپ روز چهارشنبه اعلام کرد رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده در پرونده تجاوز به ای. جین کارول، روزنامه‌نگار سابق مجله «اِل» در نیویورک، شهادت شخصی نخواهد داد.

به گزارش خبرگزاری «ای‌بی‌سی»، کارول در شکایتی که ماه نوامبر پارسال مطرح کرد، مدعی شد که ترامپ طی پستی در رسانه‌های اجتماعی در سال 2022 وی را «دروغگو» و «فریب‌کار» خوانده است، و با گفتن اینکه «من با این تیپ آدم‌ها اختلاط نمی‌کنم» آبروی او را برده است.

کارول مدعی است که ترامپ در اواسط دهه 1990 در رختکن فروشگاه زنجیره‌ای مشهور برگدورف گودمن در نیویورک به او تجاوز کرده است. یک روانشناس در جلسه روز چهارشنبه دادگاه شهادت داد که کارول دارای برخی از معیارهای «اختلال پریشانی پس از حادثه» است.

به عنوان مثال، به گفته روانشناس، هنگامی که وی با کارول درباره جزئیات تجاوز صحبت کرده بود، کارول در صندلی خود شروع به تکان خوردن شدید کرد، انگار که حادثه جلوی چشمش زنده شده بود.

وکیل مدافع ترامپ در جریان این جلسه اعلام کرد تیم حقوقی ترامپ از احضار باقی شاهدهای تخصصی برای شهادت دادن در این پرونده منصرف شده است. وی در پایان جلسه تاکید کرد که ترامپ خود نیز در این پرونده شهادت نخواهد داد.

قاضی در پاسخ به وکیل گفت که تصمیم با خود ترامپ است. به گفته خبرگزاری ای‌بی‌سی، از آنجایی که محاکمه مدنی است و نه جنایی، ترامپ موظف نیست تا شخصا در دادگاه حضور پیدا کند.

قاضی سپس به هیئت منصفه خاطرنشان کرد که پس از شنیدن شهادت شاهدان دیگر از سوی شاکی پرونده، به احتمال زیاد در اوایل هفته آینده جزئیات پرونده برای بررسی و رایزنی نهایی پیش از اعلام حکم در اختیار آنها قرار گیرد.

هیئت منصفه 9 نفره متشکل از 6 مرد و 3 زن سپس به بررسی اتهامات تجاوز، افترا و ضرب و شتم کارول توسط ترامپ و تصمیم‌گیری درباره خسارات مالی احتمالی خواهد پرداخت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید